Polícia odhalila v uplynulom týždni 36 podgurážených vodičov, fúkalo sa vo Vrútkach aj v Slovenskom Pravne

Krimi, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

V ôsmom týždni tohto roka zaevidovala polícia na cestách v Žilinskom kraji 36 vodičov pod vplyvom alkoholu. TASR o tom informovala hovorkyňa krajskej polície v Žiline Jana Balogová.

„Z celkového počtu vodičov 13 nafúkalo nad jedno promile, u 18 zistili požitie alkoholických nápojov pod jedno promile a piati z kontrolovaných vodičov spôsobili dopravné nehody,“ uviedla Balogová.

V sobotu (24. 2.) večer zastavili policajti vo Vrútkach 28-ročného vodiča Daewoo Lanos, ktorému pri dychovej skúške namerali 0,78 mg/ alkoholu v dychu (1,63 promile). V rovnaký deň namerali policajti na miestnej komunikácii v Turzovke (okres Čadca) vodičovi Renalut Megane Scenic pri dychovej skúške 0,70 mg/l alkoholu v dychu (1,46 promile) a v Slovenskom Pravne (okres Turčianske Teplice) 45-ročnému vodičovi Škody Fabia 0,77 mg/l alkoholu v dychu (1,60 promile), doplnila krajská policajná hovorkyňa.

„Všetci traja vodiči čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý im v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok,“ uzavrela Balogová.

ZDROJ: TASR, Turčania.sk

Komentáre