Týždeň mobility štartuje už zajtra!

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Druhý a tretí septembrový týždeň patrí každoročne v celej Európskej únii ochrane životného prostredia a podpore trvalo udržateľnej dopravy. Výnimkou nie je ani rok 2018, a preto sa budete môcť už od 15. septembra tešiť na viacero zaujímavých aktivít, ktoré spája heslo Kombinuj a choď!

Európsky týždeň mobility prebieha každý rok v mestách a obciach členských krajín Európskej únie od 16. do 22. septembra. Jeho cieľom je upozorniť verejnosť na problematiku ochrany životného prostredia a zároveň atraktívnou formou predstaviť a priblížiť viac či menej známe formy udržateľnej mobility. Práve udržateľná mobilita prispieva k znižovaniu škodlivín v ovzduší a vytvára tak lepšie podmienky pre život. V roku 2018 sa bude Európsky týždeň niesť v duchu hesla Kombinuj a choď! Všetky prihlásené mestá a obce sa počas nasledujúcich dní budú snažiť svojich obyvateľov motivovať, aby kombinovali rôzne druhy dopravy na presun počas svojho dňa. „Európska únia je o rozmanitosti, ktorá má svoje miesto aj v doprave. Práve preto sme sa rozhodli počas nasledujúceho týždňa zorganizovať viacero podujatí, ktoré budú spájať rozličné formy trvalo udržateľnej mobility – od využívanie mestskej hromadnej dopravy, bicykla až po kolieskové korčule,“ priblížila hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.

Martinský Európsky týždeň mobility štartuje už 15. septembra. Počas siedmych dní je pre Martinčanov prichystaných celkovo sedem podujatí, medzi ktorými nebude chýbať propagačná kampaň, dopravná výchova, či Deň bez áut. „Samozrejme, aj tento rok môžu všetci držitelia vodičských preukazov cestovať počas víkendov 15.-16. septembra a 22.-23. septembra po jeho predložení mestskou hromadnou dopravou zdarma,“ doplnila Zuzana Kalmanová. Bližšie informácie o podujatiach v meste Martin nájdete na webovej stránke mesta www.martin.sk.

Program

ZDROJ: TS mesta Martin

Komentáre