Tvoria veci inak. Neobyčajná kreatívna agentúra INAK CREATIVE

PR články, PR_TOP, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Menšia kreatívno – brandingová agentúra, ktorú založila martinčanka Barbora, vytvára mnoho zaujímavých značiek. O tom ako sa to celé začalo a postupne začalo rásť , nám porozpráva priamo jej zakladateľka.

Barbora Bučková INAK
Barbora Bučková – photo by: @branislavisko

Každý príbeh nejak začína. Ako začal ten tvoj?

Môj príbeh nie je ten, ktorý hneď chytí všetkých za srdce, ale má svoju cestu, ktorá nebola vždy jednoduchá. Už od malička som bola extrovert a človek, ktorý miluje spoločnosť ľudí a mediálne dianie. Vždy som sa snažila byť “v obraze”. Popri vysokej škole som trávila veľa času na sociálnych sieťach a študovala funkcie a možnosti, ktoré tento fenomén ponúka. Začala som s administráciou “stránok” na sociálnych sieťach pre pár známych a starala sa o ich marketing. Postupne však z toho vznikli zaujímavé spolupráce s rôznymi blogermi, influencermi ako aj známymi ľuďmi, čo mi prinieslo veľa nových skúseností a kontaktov.

Tvoria veci inak. Neobyčajná kreatívna agentúra INAK CREATIVEKedy a ako vznikol nápad založiť INAK?

Na vysokej škole som študovala European studies, čo bolo úplne iné zameranie, ako to, čo som v živote chcela naozaj robiť. Nebolo to však úplne na škodu, pretože som získala naozaj veľký všeobecný prehľad, ktorý by mi dnes určite chýbal. Stále som sa však držala svojho hesla : “Do what you love, love what you do.” Po vysokej škole som išla na pár mesiacov do USA a potom som sa vrátila a žila pol roka v Košiciach, kde som spoznala druhú kreatívnu polovičku Lenku, s ktorou sme začali pracovať na pár zaujímavých projektoch. Začali sme tvoriť názvy brandov, logá a celkový marketing pre nových klientov. Splnilo sa vlastne to, čo som vždy chcela. Sama som tomu dlhšiu dobu neverila a už je to skoro rok, čo si plním svoj sen. Veľká vďaka však patrí mojim rodičom, ktorý ma po celý čas podporovali a stále podporujú a bez nich by som určite ani nezačala.

Prečo inak INAK?

Pretože tvoríme veci INAK. Dlho sme rozmýšľali nad názvom. Prišlo veľa nápadov, avšak pri žiadnom som necítila, že to je to pravé. Chcela som, aby to bolo iné. Iné ako majú ostatné agentúry alebo štúdiá. A tak mi jeden deň napadlo krátke a výstižné slovo INAK. Hneď sa to uchytilo a pri každom jednom raze, keď sa ma ľudia pýtajú prečo, tak si vlastne aj sami odpovedia a milo sa pousmejú.

Tvoria veci inak. Neobyčajná kreatívna agentúra INAK CREATIVE

Čo všetko viete klientovi v INAKu ponúknuť?

Za rok sme sa trochu rozrástli a tým sa posunulo aj naše portfólio a ponuka služieb. Dnes, keď k nám príde klient a chce založit novú značku snažíme sa mu ponúknuť všetko čo k tomu potrebuje. Začneme kreatívnym procesom tvorby názvu, loga a zaobalíme to do zaujímavého grafického dizajnu, ktorý sprevádza značku na dlhšie obdobie. Snažíme sa ľuďom pomôcť pochopiť dôležitosť týchto vecí, ktoré netreba pri samotnom začiatku podceniť. Ponúkame kreatívu v podobe sloganov, copywritingu, webov ako aj vizuálny obsah v podobe videií a fotografií. Výstup vizuálneho kontentu potom využívame na propagáciu a realizáciu online kampaní na sociálnych sieťach.

Tvoria veci inak. Neobyčajná kreatívna agentúra INAK CREATIVE

Čo je nápňou tvojej práce alebo ako vyzerá tvoj bežný deň?

Mám na starosti asi z každého rožku trošku. V prvom rade sa starám o klientov. Chodím na pracovné stretnutie, kde odprezentujem našu prácu a snažím sa vypočuť ich požiadavky a návrhy, podľa ktorých následne začneme tvoriť. Okrem toho spravujem sociálne siete, tvorím ich obsahovú stránku, chodím na natáčania, vymýšľam názvy, pracujem na analýzach a celkovom online aj offline marketingu. Popri tom sa snažím stále vymýšľať nové veci a posúvať sa ďalej. Môj deň však musí začať vždy dobrou kávou 🙂

Natáčate teda aj videá?

Áno. Prišiel mi do cesty ďalší kreatívny človek, ktorý má rovnakú víziu tvoriť kvalitné a hlavne iné veci. Volá sa Martin a od začiatku tohto roka sme začali pracovať na pár spoločných projektoch. Naša premiéra bola natáčanie promo videa pre obľúbené vietnamské bistro Nhabé. Chceli to inak a my sme sa to snažili splniť. Bola to naozaj úžasná skúsenosť, kde sme spoznali veľa skvelých ľudí a vzniklo z toho jedno milé a tak trochu iné video. Od tej doby sme natočili ďalšie videá pre viacero spoločností a v tomto roku plánujeme ešte jeden zaujímavý projekt, ktorý bude pre nás oboch veľkou výzvou.

Kto tvorí momentálne vašu klientelu?

Polovica sú dlhodobé spolupráce, kde sme začali od tvorby loga a dodnes im spravujeme sociálne siete alebo pomáhame s grafickým dizajnom. Sú to klienti po celom Slovensku z rôznych oblastí podnikania. Pracujeme pre zubnú kliniku, módnu návrhárku, martinské rozprávkové hračkárstvo Gugugaga alebo hotely a reštaurácie. Potom sú to jednorázoví klienti, ktorí majú požiadavky na grafické návrhy alebo video produkciu. Častokrát sa nám však stáva, že aj tí jednorázoví klienti sa po určitej dobe vrátia a chcú od nás viac, čím pokračuje naša spolupráca.

Tvoria veci inak. Neobyčajná kreatívna agentúra INAK CREATIVE

V čom si myslíš, že ste lepší ako ostatné štúdiá?

Ja asi nie som ten typ človeka, ktorý potrebuje s niekym súťažiť a porovnávať sa. V prvom rade mi záleží na tom, aby sme odviedli pre klienta maximum a pritom si udržali kvalitu, na ktorej sme celé INAK postavili. Snažíme sa byť odlišní a tvoriť veci, na ktoré na Slovensku ľudia nie sú ešte až tak zvyknutí. Ku každému klientovi sa však snažíme pristupovať individuálne a pomôcť nájsť riešenia.

Čo plánujete v najbližších mesiacoch?

Plánov je veľa a verím, že aspoň polovica z nich sa stane aj realitou 🙂 Každopádne sa chceme posúvať v každom smere. Neustále sa vzdelávať, tvoriť a popritom zabávať našou prácou. Plánujeme vytvoriť efektívne veci, ktoré pomôžu ďalším kreatívcom v ich prípadnom rozvoji. Chceme posúvať hranice možností a budovať niečo, čo dáva zmysel a navzájom spolupracovať aj s inými ľuďmi z našej oblasti.

ZDROJ: PR článok, foto: FB, Instagram : @inakcreative

Komentáre