Turiec Fest 2017 je za nami, organizátori sú spokojní

Kultúra, Najnovšie správy, Správy z regiónu, Všetky správy

Počas minulého víkendu bolo Amfiko vyhradené pre letný festival Turiec Fest 2017. Okrem domácich účinkujúcich (The Paranoid, Hex, Slobodná Európa, Heľenine oči a ďalšie) sa v nedeľu spolu s kapelou Arakain predstavila česká spevácka diva Lucie Bílá.

„Z našej strany máme z organizácie podujatia veľmi dobrý pocit, počasie bolo výborné, priestory amfiteátra boli v 100% stave a hlavne naši návštevníci sa zabávali. Keďže bol uplynulý víkend veľmi silný na kultúrne akcie v Turci, tak nás iba sklamala menšia návštevnosť, avšak v konečnom dôsledku Turiec Fest 2017 dopadol výborne,“ uviedol pre portál Turčania.sk jeden z organizátorov festivalu Robo Matuška.

Organizátori TURIEC FEST 2017 bratia Matuškovci
Organizátori TURIEC FEST 2017 bratia Matuškovci

Štart podujatia sa mierne omeškal hlavne kvôli zlej logistike dodávateľa. „Postupne sa časový sklz dorovnal a všetko pokračovalo tak ako malo. Našťastie záchranári z areálu nemali žiadne vážne úrazy a ani SBS nehlásila žiadne vážne komplikácie, čo sa určite odzrkadlilo aj na hladkom priebehu celého podujatia,“ pokračoval Matuška.

Na otázku, ako boli s organizáciou festivalu spokojní účinkujúci, odpovedal: „Keďže išlo o podujatie pod holým nebom, tak aj požiadavky kapiel boli tomu prispôsobené. Vďaka veľkému počtu dobrovoľníkov, ktorí sa o kapely starali, sme im poskytli miestami až nadštandardné podmienky, hlavne pri manipulácii s aparatúrou“.

Podľa jeho ďalších slov, ešte je veľmi skoro hovoriť o pokračovaní festivalu v amfiteátri v Martine. „Máme pred sebou kus roboty, aby sme ukončili tento ročník. Potrebujeme vyhodnotiť výhody a nevýhody amfiteátra a následne sa pustíme do plánov na Turiec Fest 2018,“ ukončil organizátor festivalu.

Poďakovanie: hlavnému partnerovi festivalu firme KURMAT – voda – kúrenie – plyn za intenzívnu podporu počas celého podujatia. Ďalej spoločnosti VL media, ktorá poskytla plnú kooperáciu v rámci amfiteátra a celého Turiec Festu 2017.

Celú fotogalériu si môžete pozrieť TU

ZDROJ: Turčania.sk, foto: Turiec Fest

Komentáre