Turčianski ochutnávači: Na obede v Hostinci u Jakuba

Správy hlavné, Správy z regiónu, Turčianski ochutnávači, Všetky správy

V jeden septembrový piatok nás hlad zavial do martinskej reštaurácie Hostinec u Jakuba. Neodradilo nás ani pár krokov naviac v porovnaní s reštauráciami priamo v centre mesta.  O chuť k jedlu  nás neobral dokonca ani výhľad na Národný cintorín.

Hneď pri vstupe sme zaregistrovali plnú terasu, čo nie je nič neobvyklé v čase obeda. Pokračovali sme teda ďalej – dovnútra. Tam to bolo zaplnené tak z dvoch tretín, čiže stôl sa ušiel aj nám. Ešte sme sa ani poriadne neusadili, už nás oslovila milá a usmievavá čašníčka. Potešilo nás, že okrem jedla nám automaticky ponúkla aj niečo na pitie. Nestihlo nám ani len zaškvŕkať v bruchu, pretože o necelé dve minútky od objednania denného menu nám už na stole stála polievka – vývar s hráškom a ryžou. Možno to bolo hladom a chladom vonku súčasne, ale teplota aj chuť polievky nám naozaj spravili dobre. Príjemná čašníčka chodila priebežne kontrolovať, či je na našom stole všetko v poriadku, takže o to, či bude o nás dobre postarané, sme sa skutočne nemuseli obávať.

Turčianski ochutnávači: Na obede v Hostinci u Jakuba

Príjemné bolo aj prostredie – hlasitosť hudby tak akurát, rozhodne sme si pri rozhovore nemuseli odčítať z pier. Na stole nechýbala ponuka denného menu, ale ani nápojový lístok či ponuka špecialít a dezertov. Keďže prázdne polievkové taniere nám prišla vziať iná čašníčka, vzniklo medzičasom pár roztomilo-vtipných situácií až nedorozumení. Napríklad pred nami spočinula hrachová kaša namiesto objednaného černohorského rezňa. Pomerne rýchlo sme sa však dočkali aj správneho jedla aj s ospravedlnením za malé zmätky. Kurací rezeň s hranolkami chutil ako od mamičky, potešila nás aj veľkosť porcie. Ešte počas jedla sa u nás opäť zastavila čašníčka s otázkou, či sme spokojní a s ponukou kávy alebo dezertu. Aj bolo ťažké odolať, no čas je neúprosný. A práve ten sme si museli po dojedení sledovať o čosi viac než pri príchode. Keďže reštaurácia sa však medzičasom naozaj naplnila na maximum, dalo sa dlhšie čakanie na účet ospravedlniť aj pochopiť. Pri pokladni sme opäť natrafili na milú čašníčku, platba už prebehla veľmi rýchlo.

Turčianski ochutnávači: Na obede v Hostinci u Jakuba

S plnými žalúdkami a dobrým pocitom sme vyšli z Hostinca u Jakuba a krátka prechádzka späť do centra nám veru prospela o čosi viac než dezert, ktorý sme tentoraz vynechali. Nabudúce tých pár krokov navyše určite absolvujeme znova. A radi.
Aké skúsenosti máte s touto reštauráciou vy? Zdieľajte svoj názor v komentároch pod článkom.

HODNOTENIE: 7/10

UPOZORNENIE: Fotografie použité v článku sú autentické, fotené mobilom, bez podporného svetla a ďalších fotografických doplnkov. Znížená kvalita fotografií neznamená zníženú kvalitu jedál 🙂

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre