„Démon“ Noga strelil Medveďom vo vlastnom oslabení tri góly za 67 sekúnd

Šport, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Zaujímavé a kvalitné stretnutia sa odohrali v 5. kole Turčianskej florbalovej ligy. O kuriózny rekord sa postarali Bernoláci, keď dokázali streliť za 67 sekúnd 3 góly v početnej nevýhode. Flok získal prvé body a odpútal sa tak zo dna tabuľky. Tam opäť spadli pirátski chlapci, ktorí nezvládli záver zápasu s Immortals. Zenit síce neprehral, ale prišiel o prvé dva body, o ktoré ho obrali čmeliaci zo Záturčia. Na trón tabuľky strelcov zasadol sniper Martin Ďuračik. Turany mali voľno.

Až do začiatku 34. minúty sa zdalo, že súboj medzi Pirátos a Immortals môže dospieť do samostatných nájazdov. Piráti zakladali útoky premyslene a z obrany. Držali loptičku a vpredu sa spoliehali na zakončovateľské schopnosti svojich útočníkov. Táto taktika im však vychádzala len do začiatku 3. tretiny. V nej začali zúžitovávať miernu prevahu súperoví hráči v čiernych dresoch. Širší hráčsky káder a lepšia strelecká potencia hráčov Immortals sa v závere duelu prejavila, keď odskočili Vaverkovým gólom na 4:5. Snaha Pirátov o vyrovnanie nepriniesla gólový zápis a nesmrteľní kruto trestali každú chybu a zaknihovali druhú výhru a tri body do tabuľky.

"Démon" Noga strelil Medveďom vo vlastnom oslabení tri góly za 67 sekúnd

Vyrovnaný súboj odohrali aj aktuálni lídri zo Zenitu proti nabudeným včeliarom. Zápas ako na hojdačke sa lepšie vyvíjal pre Ďuráčikovú družinu. Spartak sa však vždy svojou bojovnou hrou dokázal dotiahnuť a nedovolil, aby im súper ušiel. Začiatok 45. minúty tohto vyrovnaného zápasu priniesol napätie a dramatické zvraty. Najskôr vybuchol na strane bordových gejzír radosti, keď Grosman vykresal trojbodovú nádej pre Zenit, ale o dvanásť sekúnd sa to stalo na opačnej strane a Medvecký zabezpečil, že stretnutie pojde do nájazdov. V nich dominovali brankári. Jediný, kto sa presadil v dlhotrvajúcej sérii bol Tomáš Genšor a Včelín tak mohol oslavovať víťazstvo po samostatných nájazdoch.

Na zápas Bernoláčika s Medveďmi budú chcieť chlpáči, ktorí už asi pomýšľajú na zimný spánok, čo najrýchlejšie zabudnúť. Naopak, sladké víťazstvo posilnených Chochulovcov sa bude ešte dlho vznášať nad ich hlavami. Bol to pekný zápas, konštatovali nielen prítomní diváci, ale aj samotní hráči. To čo však vyviedli Medvede vo vlastnej presilovke, si asi nikto nielen v TFL, ale aj na slovenskej florbalovej scéne nepamätá. Inkasovať tri góly v priebehu 67 sekúnd sa len tak nevidí. Pochváliť treba najmä Mateja Nogu a jeho dvorného nahrávača Roba Hartla, ktorých však v ich výnimočnom počine podporili obrovskými individuálnymi chybami medvedí kolegovia. Bernoláci hrali celý zápas umne, snažili sa držať loptičku a akcie zakladali z obrannej rozohrávky. V poslednom dejstve zapli Jurošekovci na vyššie obrátky a hoci dokázali vsietiť tri góly a ani jeden nedostať, na zvrátenie vysokého manka z druhej tretiny nenašli recept. Repríza superfinále sa tentokrát skončila výhrou Bernoláčika.

Storm nastúpil do zápasu s ambíciou zobrať nejaký bodík Floku, ktorý zatiaľ nebodoval. S tým nesúhlasili neónoví, ktorí mali úplne iný plán. A ten dokázali postupnými krokmi realizovať. Zatiaľ čo sa útočné akcie Stormu často končili nepresnými finálnymi prihrávkami, či zlým zakončením, hráči Floku dokázali pretaviť na góly aj menej výrazné šance. Flok týmto víťazstvom preskočil svojho súpera nielen v zápase, ale aj v tabuľke TFL a oba tímy majú zhodne po tri body.

Výsledky 5. kola TFL

Žiar nad Hronom Pirátos – Immortals Martin 5:8 / 2:1,1:2,2:5 / góly: Michalčík 2, Sedliak 2, Kopča 1, – Ďureje 2, Mäsiar 1, Haščák 1, Vaverka 1, Vaňko 1, Bažík 1, Czirjak 1,
Zenit – Včelín 6:7 sn / 3:2,1:1,2:3 / góly: Ďuračik 2, Grosman 2, Balla 1, Knesl 1, – Orechovský 2, Medvecký 2, Fillo 1, Genšor 1, Kečkeš 1,
Bernoláčik – Medvede 7:5 / 1:1,6:2,0:2 / góly: Noga 4, Štrba 1, Sálus 1, Kralovanský 1, – Kubička 1, Bellan 1, Fúčela 1, Wagner 1, Cerjan 1,
FbK Storm – FloK 2:6 / 1:2,0:1,1:3 / góly: Štípala 1, Sabó 1, – Gelačák 2, Hanzely 1, Hazucha 1, Hazucha 1, Šimko 1,

ZDROJ: TFL

Komentáre