Turčianske Teplice: Prezident SR navštívil najväčšieho chovateľa akvarijných rýb

Správy hlavné, Správy z regiónu, TOP_2, Všetky správy

Turčianske Teplice 22. januára (TASR) – Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska navštívil v pondelok počas výjazdu v Turčianskych Tepliciach spoločnosť Petra-Aqua.sk, s.r.o, ktorá je najväčším chovateľom a predajcom akvarijných rybičiek na území Českej a Slovenskej republiky.

„Veľmi rád som na záver prišiel k najväčšiemu slovenskému dodávateľovi sladkovodných rýb do akvárií. Musím sa priznať, že akvaristika je moja slabôstka, lebo ako dieťa som bol akvarista. A aj teraz sa s deväťročným synom veľmi radi staráme o naše 450-litrové akvárium. Takže som sa s radosťou porozprával o tom, ako sa darí rôznym druhom rýb, ako ich rozmnožiť a držím tejto firme prsty,“ povedal Kiska.

Podľa vedúceho spoločnosti Petra-Aqua.sk, s.r.o., Martina Chabadu má firma s dvadsiatkou zamestnancov na sklade sortiment 300 až 500 druhov rýb. „Našimi zákazníkmi sú maloobchody, siete a všetky predajne, ktoré majú akváriá. Disponujeme kapacitou nádrží takmer jeden milión litrov. Odchovávame tu mnoho druhov tropických rýb, napríklad diskusy, cichlidy, skaláre, tetry, mrenky. Z našej pobočky zásobujeme najmä slovenský, maďarský, poľský a ukrajinský trh,“ uviedol Chabada.

Prezident SR podotkol, že v Turčianskych Tepliciach bol príjemne prekvapený, ako kúpeľníctvo dokáže pomôcť mestu. „A ako dokáže potiahnuť mestečko k tomu, aby bolo úspešné. Jasné, že sú tu otázky, ktoré treba riešiť – spolupráca mesta s kúpeľmi. Ale aj to, že nezamestnanosť je pod päť percent a celkovo sa mestečku darí, je veľmi dobrým signálom. Diskutoval som aj so študentmi na gymnáziu, kde sme sa dotkli rôznych, pre nich zaujímavých tém, ako je korupcia, stav štátnej správy, sociálne siete,“ dodal Kiska.

Turčianske Teplice: Prezident SR navštívil najväčšieho chovateľa akvarijných rýb

ZDROJ: TASR, foto: Ilustračné – prezident.sk

Komentáre