Turčianske Teplice počas víkendu privítajú silných mužov

Šport, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Už túto sobotu (11.8.) nás čaká záverečné, zatiaľ posledné kolo Slovenského pohára silných mužov. Po Brezne sa siláci presunú do Turčianskych Teplíc. Vyzerá to tak, že tento rok je plný nových miest. Strongman liga a Xfit cup zavítali premiérovo do Šiah, Dolného Kubína, na Štrbské pleso, do Brezna a teraz aj do Turčianskych Teplíc.

Celé podujatie zastrešuje športový komplex Hangar Center, kde budú mať silní muži pripravené skvelé zázemie. Na čo sa môžete v sobotu, 11. augusta od 14-tej hodiny tešiť?

Najskôr si borci zabehajú s pivnými sudmi, kde ich budú prenášať na určenú vzdialenosť za najrýchlejší čas. Ramená a tricepsy preverí dvíhanie 115 kilogramovej klady, chrbát a úchop otestuje mŕtvy ťah s osobným automobilom. Predposledným testom bude dvíhanie betónových gulí na stojan o váhach 130, 150 a 150 kilogramov. Tak ako Slovenský pohár tento rok začal, tak aj pravdepodobne skončí. V Prešove siláci dvíhali ťažkú 100-kilovú jednoručku, ktorá im narobila značné problémy. Uvidíme, koľko síl im zostalo na záver sezóny a či uvidíme viac opakovaní ako v prvom kole. Dvíhanie jednoručky tak uzavrie zatiaľ šesť tohtoročných kôl.

Posledné kolo nebude súčasťou vyhodnotenia ako tomu bývalo zvykom. Záverečné vyhodnotenie Slovenského pohára pripravuje asociácia ako samostatné podujatie, kde budeme odovzdávať certifikát novému profesionálovi. Tým sa podľa všetkého stane Zsolt Zlatner, ktorý pozbieral v prebiehajúcom ročníku najviac bodov.

Pevne veríme, že v sobotu, 11. augusta sa stretneme v hojnom počte na šiestom kole Slovenského pohára silných mužov Xfit cupu. Od 14-tej hodiny je pre Vás pripravené skvelé silácke predstavenie ale i súťaže pre deti či dospelých. Po podujatí nasleduje music afterparty! Tešíme sa na Vás! Príďte do HANGAR CENTER v Turčianskych Tepliciach!

Turčianske Teplice počas víkendu privítajú silných mužov

ZDROJ: www.slovakstrongman.sk

Komentáre