Turčianske Teplice plánujú tento rok zabezpečiť i rekonštrukciu časti pešej zóny

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Rekonštrukciu ďalšej časti pešej zóny v centre, ciest a chodníkov či škôl plánuje tento rok zabezpečiť samospráva Turčianskych Teplíc. Realizáciu investícií chce kúpeľné mesto financovať i z úveru. Investície sa dotknú každej mestskej časti. „Každá mestská časť si príde na svoje, všade žijú ľudia, takže nie je to len o centre mesta,“ povedal pre TASR primátor mesta Igor Hus.

V centre mesta chce samospráva podľa neho pokračovať s rekonštrukciou pešej zóny pred mestským úradom a zároveň medzi liečebným domom Royal Palace a Veľkou Fatrou. „Začneme takisto rekonštruovať niektoré chodníky a pozemné komunikácie, ktoré prichádzajú k centru mesta, kde sa už časť chodníkov zrekonštruovala. Takisto chceme dať aj určitú položku do škôl, kde chceme napríklad na Základnej umeleckej škole vymeniť okná a zatepliť obvodový plášť, ďalej prebiehajú práce na Spojenej škole. Každá škola musí dostať niečo, lebo ich máme v zanedbanom stave a postupnými krokmi musíme do rekonštrukcií ísť,“ doplnil.

Radnica bude podľa primátora venovať pozornosť i kultúrnym domom a cintorínom, v pláne má tiež vybudovanie nájomného bytového domu v Horných Rakovciach, ktorého výstavbu chce financovať zo zdrojov Ministerstva dopravy a výstavby SR a Štátneho fondu rozvoja bývania. „Žiadame tiež finančné prostriedky z operačného programu cezhraničnej spolupráce s naším partnerským mestom, poľskou Wisłou, a to na rekonštrukciu Galérie Mikuláša Galandu. Ide o projekt vo výške asi 350.000 eur na oboch partnerských stranách. Máme rozrobených viacero ďalších projektov, či už na obnovu zimného štadióna alebo hasičských zbrojníc,“ načrtol.

Časť investícií zabezpečuje samospráva z vlastných zdrojov, časť má záujem financovať z úveru vo výške 350.000 eur, jeho prijatie budú schvaľovať mestskí poslanci na svojom tohtotýždňovom rokovaní. Niektoré zo svojich zámerov mesto pravdepodobne dokončí v budúcom volebnom období.

ZDROJ: TASR

Komentáre