Krajská postupová súťaž a prehliadka neprofesionálneho divadla Turčianske javisko 2018

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje v dňoch 19. – 21. apríla 2018 krajskú postupovú súťaž a prehliadku neprofesionálneho divadla dospelých a neprofesionálneho divadla mladých Turčianske javisko 2018.

Na prehliadke bude súťažiť 12 ochotníckych divadelných súborov z regiónov Turiec, Liptov, Orava, Kysuce a Horné Považie, z ktorých 3 v kategórii neprofesionálneho divadla dospelých a 9 v kategórii neprofesionálneho divadla mladých. Spoluorganizátormi súťaže sú: Slovenské komorné divadlo Martin a Kino Scéna Martin. Podujatie je financované z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancované s podporou Žilinského samosprávneho kraja.

Počas troch súťažných dní sa predstavia: Divadelný súbor J. Vojtaššáka a Divadelný súbor Touch zo Zákamenného, Detský a mládežnícky divadelný súbor EVA z Čadce, Tanečné divadlo Shadow of music pri tanečnom odbore ZUŠ Turčianske Teplice, Detský divadelný súbor Kamarát – Čučoriedky z Martina, Vaša Banda a Divadlo Popolus zo Žiliny, Dramaťáci z Bytče, Divadlo APOSTROP ZUŠ J. L. Bellu Liptovský Mikuláš, Ružomberské neprofesionálne divadlo RosaThea, Divadlo f*ACTOR z Liptovského Petra a Divadelný súbor LUNETRDLO Partizánska Ľupča a Literárno-dramatický odbor SZUŠ RKK. V rámci sprievodného programu sa uskutočnia pre prihlásených účastníkov z radov súťažiacich ochotníckych hercov tvorivé divadelné dielne na pôde Kina Scéna Martin.

Odborná porota, ktorá bude hodnotiť jednotlivé súťažné predstavenia a viesť rozborové semináre s účastníkmi prehliadky, bude pracovať v zložení: Mgr. art. Matej Moško, PhD., Ing. arch. Mgr. art. Michal Lošonský a Mgr. art. Maroš Krajčovič.

Víťazné divadelné súbory budú reprezentovať náš kraj v kategórii dospelých na celoštátnej postupovej súťaži a prehliadke Belopotockého Mikuláš 2018, ktorá bude v Liptovskom Mikuláši a v kategórii mladých na celoštátnej postupovej súťaži a prehliadke FEDIM, ktorá sa bude konať v Tisovci .

Prehliadka sa uskutoční v Štúdiu SKD Martin (19.-20.4.2018), v Národnom dome (21.4.2018) a je prístupná aj širokej verejnosti. Všetkých srdečne pozývame!

Krajská postupová súťaž a prehliadka neprofesionálneho divadla Turčianske javisko 2018

Mgr. Eva Palovčíková Záthurecká
manažér pre ZUČ: folklór, divadlo dospelých a mladých
Turčianske kultúrne stredisko v Martine
www.tks.sk
palovcikova.zathurecka@gmail.com
0917 494 708

Komentáre