Turčianska knižnica privíta spisovateľky Katarínu Holetzovú a Janu Necpalovú

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Turčianska knižnica v Martine privíta v najbližších dňoch úspešne spisovateľky Katarínu Holetzovú a Janu Necpalovú. Na besedu príde aj Peter Balko.

Beseda s Katarínou Holetzovou

19. októbra 2017 sa čitateľom z Martina a okolia predstaví v Turčianskej knižnici mladá slovenská spisovateľka Katarína Holetzová, ktorej 25. septembra 2017 vyšla nová kriminálka pod názvom Svorka ( pred krvavou minulosťou neunikneš).

Katarína Holetzová písala pre niekoľko slovenských a českých médií, najmä literárnu a hudobnú publicistiku. Neskôr pracovala v slovenských denníkoch Pravda a Sme, v magazíne Report, Rock and Pop aj inde. Venovala sa aj reklamnému copywritingu. V roku 2016 jej vyšla prvá kriminálka pod názvom Smrť prekliatych (Kto odhalí rituálne vraždy v horách). Beseda sa uskutoční v centrálnej knižnici na Divadelnej ulici č.5 o 16.30 hod.

Beseda so spisovateľkou Janou Necpalovou

11. októbra 2017 o 16.30 hod. pozývame do centrálnej budovy Turčianskej knižnice (Divadelná ul. č. 5) na besedu so slovenskou spisovateľkou Janou Necpalovou, ktorá predstaví svoju najnovšiu knihu Zo škrupiny 2. Táto bohato ilustrovaná kniha oboznamuje deti zábavnou formou s množstvom geografických informácií, ako aj podrobnosťami zo života zvierat. Deti sa učia aj o priateľstve, odvahe a prekonávaní prekážok.

Jana Necpalová je autorka 5 kníh. Píše najmä o detských hrdinoch a pre detského čitateľa. Venuje sa aj dramatickej tvorbe, tvorí scenáre k detským divadelným hrám a muzikálom.

Martin Luther: rebel v prevratných časoch

17. októbra 2017 o 16.00 hod. sa v konferenčnej sále Turčianskej knižnice uskutoční beseda s Petrom Balkom – prekladateľom knihy Martin Luther: rebel v prevratných časoch. Beseda sa uskutočňuje pri príležitosti 500. výročia reformácie, ktoré si pripomíname práve v tomto roku.

Dejiny reformácie sú nerozlučne späté s osobou Martina Luthera. To vyjadruje tiež nadpis Schillingovej knihy Martin Luther: rebel v prevratných časoch. Ide o podrobný, strhujúci životopis, ktorý sa zaradil medzi bestsellery. Schilling nevychádza z nám známeho, blízkeho, obľúbeného obrazu Luthera, ale z toho, čo je dnešnému človeku cudzie. Ide mu o obraz človeka Luthera, ktorý nezapadá do očakávaní dneška a ktorý vyrušuje svojou veľkosťou, zásadovosťou, no aj hrubosťou či osobným charakterom. Je to obraz, ktorý sa vzpiera politickej manipulácii, hierarchickej moci a odporuje vtesnaniu do zaužívaných predstáv.

ZDROJ: Turčania.sk, Turčianska knižnica

Komentáre