V Kláštore sa bude súťažiť, hasiť a zachraňovať

Najnovšie správy, Správy z regiónu, Všetky správy

Obec Kláštor pod Znievom spolu s DHZ Kláštor pod Znievom pozýva v sobotu 10. júna 2017 od 14.00 hodiny na ihrisko v miestnej časti Stanica v Kláštore pod Znievom na otvorenie 1. kola Turčianskej hasičskej ligy 2017, ktorá sa otvorí veľkolepo, a to Turčianskym akčným dňom.

Popri klasickej ligovej hasičskej súťaži si organizátori pripravili program, ktorého súčasťou môžu byť všetky zvedavé deti a ich rodičia. Môžete si pozrieť ukážky techniky a zásahov našich ochranných zložiek.

Hasenie horiaceho auta, záchrana ľudského života a mnoho iného

Chceme priblížiť obyvateľom Turca a širšej verejnosti činnosť silových a záchranných zložiek pri statických aj dynamických ukážkach ich práce. Prezentované budú ukážky techniky a zásahovej činnosti Hasičského a záchranného zboru SR, Ozbrojených síl SR, Finančnej správy SR, Polície SR a Záchrannej služby SR. Na svoje si určite prídu všetky vekové kategórie. Budete môcť vidieť zásahy, ako hasenie horiaceho automobilu, vystrihovanie človeka z vozidla, zachraňovanie ľudských životov a mnoho iných situácií, v ktorých sa môžeme kedykoľvek ocitnúť. Návštevníci sa čo-to priučia aj na organizovaných workshopoch, popozerajú si rôzne modely zbraní a v neposlednom rade sa zabavia v priateľskej atmosfére a popri tom zistíme, ktoré družstvo hasičov predvedie najšikovnejší a najrýchlejší útok.

Turčianska hasičská liga - Kláštor pod Znievom

Autorka: Mgr. Lucia Ertľová, foto: oficiálny plagát

Komentáre