Múzeum slovenskej dediny: Turčianska harmonika

Kultúra, Najnovšie správy, Správy z regiónu, Všetky správy

Múzeum slovenskej dediny už po pätnásty raz ožije zvukom heligóniek. Muzikanti z Turca, Kysúc a hornej Oravy rozveselia a roztancujú návštevníkov na podujatí Turčianska harmonika v nedeľu 9. júla 2017 od 10.00 do 16.00 hod. Nasledovať bude voľná zábava v sprievode harmoniky do 18.00 hod.

V programe sa predstaví viac ako päťdesiat účinkujúcich rôznych vekových kategórií. Návštevníci budú mať možnosť spoznať a vypočuť si známych i menej známych heligonkárov, ktorí hrávajú pre potešenie seba či svojich priateľov a dobre sa s nimi zabaviť v krásnom prostredí najväčšieho múzea v prírode na Slovensku.

Medzi účinkujúcimi budú napríklad malí súrodenci Majcherovci, Matúšovci či bratia Koptákovci. Svojou hrou potešia aj skalní hosťujúci hráči, ktorí nechýbali ani na predchádzajúcich ročníkoch Turčianskej harmoniky – Jozef Glombík, Milan Roob, Majerčíkovci, otec a syn Chládekovci. Predstavia sa tiež početnejšie zoskupenia ako Folklórna skupina Gosťovská z Vitanovej, Hornooravskí mladí heligonkári a Lokčiansky pramienok z Lokce.

Súčasťou podujatia bude aj otvorenie výstavy Turčianska harmonika vo fotografii, ktorá bude venovaná predchádzajúcim ročníkom tohto podujatia. Spomienky zachytené fotoaparátom budú zložené zo snímok Anny Thomkovej-Baranovej a fotoarchívu Slovenského národného múzea v Martine. Výstavu si návštevníci múzea budú môcť pozrieť do augusta tohto roku.

O 13.30 hod. sa v kostole z Rudna uskutočnia Evanjelické a. v. služby Božie.

Pätnásty ročník podujatia Turčianska harmonika podporili Václav Benko – BeVI a Peter Bela B-STAV SK.

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Múzeum slovenskej dediny: Turčianska harmonika

Kontakt pre bližšie informácie:
Mgr. Tatiana Kadlecová
e-mail: tatiana.kadlecova@snm.sk,
tel.: 043/ 24 58 112, pokladňa MSD: 043/24 58 116

Mgr. Martin Bačiak
tel.: 0907 846 808
e-mail:baciakm@gmail.com

Komentáre