Turčianska galéria v Martine: Odkazy – venované Arnoldovi Flöglovi

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Turčianska galéria v Martine: Odkazy - venované Arnoldovi Flöglovi

„Do konca svojho života bol na scéne krásny – akýsi sošný. Vetrom ošľahaná, ostro tesaná tvár, štíhla postava a fosforeskujúce belasé oči, ktoré vedeli naozaj i mraziť i páliť. Ak sa niekedy vraví, že z očú šľahajú blesky, tak v prípade Arnolda Flögla to možno brať takmer doslovne. Nepotreboval veľké gestá a trhanie kulís na javisku. Stačilo, keď hrdo stál, uprel svoj pohľad a už mal diváka i partnera v hrsti.“ (Jela Krčméry-Vrteľová)

Dnes už je veľmi málo ľudí, ktorí mohli vidieť a počuť spevácky kumšt tohto veľkého speváka. Širokospektrálna umelecká osobnosť Arnolda Flögla sa stala neoddeliteľnou súčasťou našej opernej i filmovej histórie, histórie vtedajšieho Turčianskeho svätého Martina, Slovenského spevokolu a Národného domu ako podstatnej kultúrnej inštitúcie Slovákov.

V rámci projektu Odkazy sa dňa 30. mája 2019 o 18.00 hod. v Turčianskej galérii v Martine uskutoční koncert, ktorý bude venovaný tomuto významnému opernému spevákovi.

Počas koncertu sa predstaví sopranistka Ivana Pavlů, tenorista Vladimír Šlepec a barytonista Vladimír Jindra za sprievodu klaviristky Marty Vaškovej, ktorá je i garantom projektu. Poslucháči si budú môcť vypočuť diela Jozefa Haydna, Bedřicha Smetanu, Antonína Dvořáka, Bohuslava Martinů, Petra Iľjiča Čajkovského a iných.

Hlavným organizátorom projektu je Združenie turčianskych muzikantov a spoluorganizátorom je Štúdio Pivnica. Projekt je realizovaný v spolupráci so Slovenským národným múzeom v Martine – Múzeom kultúry Čechov na Slovensku, Turčianskou galériou v Martine a finančne ho podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín.
Budeme radi, ak podujatie podporíte osobnou účasťou i Vy!

ZDROJ: Vladimír Šlepec, autor a dramaturg projektu

Komentáre