Turčianska galéria bude hostiť výstavu Fotografia 2018

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

V stredu 16. januára 2019 o 17:00 hod. sa v Turčianskej galérii v Martine uskutoční otvorenie výstavy Fotografia 2018.

Tradičná, každoročná, už 65. prezentácia fotografií členov martinského fotoklubu, ktorý hrdo nosí meno významnej osobnosti slovenskej fotografie predstavuje svoju tvorbu za uplynulý rok 2018.

Hoci výstava nie je tématický ohraničená, prezentuje predovšetkým nevšedný pohľad na krajinu a jej podoby vo všetkých ročných obdobiach, dňom i nocou.

Vo vystavenom výbere sa však objaví aj detail, portrét, „street“, športová akcia, či snímky z mikrosveta.

Návštevníkom predstavuje dosiahnutý výsledok, ktorý ponúka dnešná pokročilá foto-technika, dostupná už aj obyčajným ľudom. Avšak samotný výstroj fotografa nestačí pokiaľ autor do snímku nevloží kúsok svojho jedinečného pohľadu, pocitu, myšlienky, proste niečoho, čo napokon návštevníkov výstavy prinúti zastaviť sa, zamyslieť sa alebo si len vychutnať ten okamžik, zachytený spustením závierky.

A práve tento kúsok seba sa vystavujúci autori snažia ukázať výtvarným a emocionálnym stvárnením rôznych fotografických žánrov a motívov s ďalším cieľom – pritiahnuť nových adeptov k systematickej voľnočasovej aktivite v tejto tvorivej oblasti, a to hlavne z radov mladej generácie.

Vystavuje 16 autorov – Juraj Antal, Boris Demovič, Juraj Gavura, Gustáv Hegedüš, Ján Kleskeň, Richard Kontoš, Ján Láclavík, Peter Matejček, Martina Ondrejkovičová, Hubert Poláček, Alexander Smirnov, Ivan Švec, Miroslav Tomašovič, Zoltán Varga, Ivan Vodila, Radim Ziman.

Termín výstavy: 16. január – 31. marec 2019
Miesto: Turčianska galéria, Daxnerova 2, Martin
Kurátori výstavy: Ivan Vodila a Peter Matejček

Turčianska Galéria bude hostiť výstavu Fotografia 2018

ZDROJ: Ivan Vodila, predseda Fotoklubu Karola Plicku Martin

Komentáre