Turčianska florbalová liga prerástla rozmer mestskej súťaže

Šport, Správy zo Žilinského kraja

Turčianska florbalová liga je v aktuálnej sezóne nesmierne vyrovnaná. Vtretej tretine súťaže sa rozpútal neľútostný boj o play-off, do ktorého postupuje šesť mužstiev. Dvom tímom sa sezóna skončí po základnej časti. Majstrovský titul obhajuje Včelín, ktorý by sa rád umiestnil do druhého miesta, čo by znamenalo priamy postup do semifinále. O ďalšiu semifinálovú miestenku sa hlási aj Bernoláčik aBlack Hawks Žilina. Kvalita TFL každý rok rastie. Prispieva k tomu skúsený organizačný tím, ako aj rozhodcovia, ktorých vedie Lukáš Staš. No a v neposlednom rade sa zvyšuje kvalita jednotlivých mužstiev, a to aj vďaka hráčom, ktorí aktívne pôsobia v extralige alebo 1. lige.

Jedným z nich je bývalý slovenský reprezentant Peter Klapita. Tento skúsený florbalista slávil vminulej sezóne sAS Trenčín majstrovský titul. Teraz v rámci tréningu hrá TFL zaBlack Hawks. „Som milo prekvapený, akú úroveň má táto súťaž. Keď to porovnám s mestskými ligami v Trenčíne a v Žiline, tak to je obrovský rozdiel. Dokonca TFL možno predstihuje organizačne, hráčskou irozhodcovskou kvalitou aj 2. slovenskú ligu a je porovnateľná s 1. celoštátnou ligou,“ prezradil pre MN Peter Klapita, ktorý je florbalovým „fanatikom“. Okrem pôsobenia vTFL, hrá aj slovenskú extraligu, žilinskú mestskú ligu a trénuje aj mladších žiakov AS Trenčín. „V TFL sa mi páči, ako funguje na internete Immortals, ako robia marketing. Po kvalitatívnej stránke ma upútal Bernoláčik. Hra tohto tímu ma príjemne prekvapila. Hráči sú výborne takticky pripravení, organizovaní, majú svojho trénera.

To som doteraz v žiadnej mestskej lige nezažil,“ doplnil Peter Klapita. Okrem neho pôsobia vTFL aj ďalší florbalisti z extraligy – Lukáš Laštík a Stanislav Belko (obaja Nižná). TFL stojí na prahu vyraďovacej časti. Obhajca titulu Včelín bude mať niekoľko vyzývateľov, ktorí by sa radi pýšili majstrovským pohárom. Medzi nich patrí už spomínaný Bernoláčik, ambiciózni Žilinčania či Turanci, ktorí hrajú aj 2. slovenskú ligu. Štvrťfinále playoff sa začne 12. marca a v ňom sa stretnú mužstvá od 3. do 6. miesta. Hrá sa podobne ako v semifinále, teda na dva víťazné zápasy. Porazení semifinalisti hrajú potom o bronz (na jeden zápas) a po ňom si zmerajú sily úspešní semifinalisti v superfinále o celkového víťaza TFL, ktoré sa odohrá v regulárnom formáte 3 x 20 minút čistého času.

ZDROJ: Mestské noviny

Komentáre