Tri otázky pre nového primátora Vrútok Branislava Zacharidesa

Správy hlavné, Správy z regiónu, TOP_1, Všetky správy

Novým primátorom Vrútok sa po minulotýždňových komunálnych voľbách stal Branislav Zacharides, vystrieda Miroslava Mazúra, ktorý nakoniec získal miesto poslanca v mestskom zastupiteľstve (MsZ). Branislav Zacharides o prvých krokoch v úrade ako aj o spolupráci s poslancami.

Aké budú vaše prvé kroky po nástupe do funkcie?

Život to tak zariadil, že ma okamžite čaká vedenie prvého riadneho rokovania zastupiteľstva, kde budeme rozhodovať aj o rozpočte mesta na rok 2019, či voliť nového hlavného kontrolóra. Treba rýchlo zosúladiť môj volebný program s programami zvolených poslancov a potom sa už zahryznúť do riešenia aktuálnych výziev, pred ktorými mesto stojí.

Ako ste spokojný s výsledkom volieb, myslím tým poslancov, ktorí sa dostali do MsZ Vrútky?

Máme veľa nezávislých kandidátov, tak ako na celom Slovensku. Ale vo Vrútkach toto bolo vždy a nikdy som to nepovažoval za problém. Je to dôkaz, že ľudia volia tých, ktorých poznajú a majú v nich istú nádej, že splnia ich očakávania. Myslím, že vo Vrútkach toto platí dokonca aj o kandidátoch za politické strany. Zvoleným poslancom gratulujem, ale ďakujem aj tým kandidátom, čo ostali pod čiarou, za to, že boli ochotní opustiť komfort súkromia a ponúknuť svoje meno voličom. Je tam viacero mien, ktoré si veľmi vážim.

Urobíte si po predchádzajúcom primátorovi aj audity? Blahoželal vám k víťazstvu váš predchodca?

Už som sa pustil do štúdia organizačného poriadku a organizačnej štruktúry mestského úradu. Nejakých externých audítorov ja asi nepotrebujem, keďže som bývalý prednosta úradu. Mestské peniaze radšej použijem na veci, ktoré ocenia občania. A postupne sa oboznámime aj so všetkými platnými zmluvami a záväzkami Mesta Vrútky voči tretím stranám. V zastupiteľstve je viacero staronových poslancov, s ktorými sme sa stretávali aj na zasadnutiach finančnej komisie, tak nezačíname od nuly. Pán Mazúr mi už cez volebnú noc poslal gratuláciu formou sms, odvtedy sme sa stretli aj osobne a začali sme komunikovať ohľadom prípravy ustanovujúceho zasadnutia mestského zastupiteľstva.

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre