TFL: Kvalitnú sezónu ukončilo kvalitné superfinále, hovorí Dušan Kubička

Šport, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Napínavý a dramatický finálový večer (15.4.) ešte doznieva v mnohých aktéroch i divákoch. Oba zápasy, ktoré ukončili 5. ročník Turčianskej florbalovej ligy (TFL) boli výkladnou skriňou martinského florbalu.

„ Áno bolo to krásne vyvrcholenie tejto sezóny. Zápas o 3. miesto bol opatrnejší, zato dráma v poslednej minúte všetkých zdvihla zo sedadiel. Superfinále bolo z iného súdka. Od začiatku sa hralo vo vysokom tempe, obe mužstvá predvádzali výborný florbal. Napokon vyhral zaslúžene Včelín,“ začal Dušan Kubička náš rozhovor.

Máme za sebou 5. ročník TFL, je čas hodnotiť jeho úroveň. Z mnohých strán počúvame, že to bola najkvalitnejšia edícia v doterajšej histórii našej súťaže. Môžeš to aj ty potvrdiť?

Súhlasím. Máme za sebou najkvalitnejšiu sezónu a najkvalitnejšie superfinále. Úroveň našej ligy išla hore aj preto, lebo do nej prišli hrať aj hráči mimo nášho mesta s veľkým florbalovým talentom a skúsenosťami. Preto pribudlo viac kvalitných zápasov v základnej časti a play-off tiež znesie prísne kritéria.

Turčianska florbalová liga sa svojou organizačnou, rozhodcovskou i hráčskou úrovňou opäť posunula. Táto skutočnosť teba, ako jedného z organizátorov ligy určite potešila. Čo treba spraviť preto, aby sme latku, ktorá je už dosť vysoko nepodliezli?

Začnem tou hráčskou stránkou. To, že do našej ligy prišli kvalitní hráči, to výkonnostne posunulo aj tých, ktorí tu hrajú už niekoľko rokov. Bolo to vidno v jednotlivých zápasov, ktoré sa čoraz viac podobajú zápasom v súťažiach organizovaných SZFB. Hore išla aj kvalita rozhodcov. Ďakujem predsedovi komisie rozhodcov Lukášovi Stašovi, ktorý sa nebál dať príležitosť mladým arbitrom a v závere sezóny dokázal zabezpečiť kvalitných rozhodcov z celoslovenských súťaží. Tí popri starších nazbierali cenné skúsenosti. Vďaka patrí aj Rasťovi Zajacovi, ktorý sa tradične staral o našu webovú stránku a celý informačný servis. Nechýbali v nej aktuálne informácie i presné štatistiky. No a netreba zabudnúť na Zdenka Buchláka, ktorý obsluhoval časomieru, fotografku Slávku Jankyovú, za super fotoservis a aj Milanovi Chochulovi, ktorý pomáhal v redakčnej rade.

Aj keď prevládajú pozitíva, našiel by si na práve skončenom ročníka aj nejaké negatíva?

Výhradu mám iba k nedisciplinovanosti niektorých hráčov, ale to ovplyvniť neviem a nemôžem. Potom sú potrestaní za zbytočné priestupky a nehrajú niekoľko zápasov. Bohužiaľ nám postupne odchádzajú mantinely, musíme ich poopravovať a časom zakúpiť nové.

Hovorí sa, že na každom konci niečo končí a niečo nové začína. Rozmýšľaš už nad ďalším ročníkom TFL?

Nie, na to je ešte čas. V hlave mám pripravené nejaké zmeny v propozíciách TFL. Teraz si však naplno vychutnávam príjemné dojmy z konca sezóny v TFL. Mňa spolu s kolegom rozhodcom Lukášom Stašom čakajú ešte nejaké zápasy v celoštátnych súťažiach. A samozrejme, stále pracujeme vo Florbalovej akadémii s deťmi. Naše dva tímy sa pripravujú na Majstrovstvá Slovenska a treba ich dobre pripraviť na záver sezóny. Ešte nás čaká veľa práce, takže ďalší ročník TFL budeme pripravovať až v lete.

TFL: Kvalitnú sezónu ukončilo kvalitné superfinále, hovorí Dušan Kubička
TFL: Kvalitnú sezónu ukončilo kvalitné superfinále, hovorí Dušan Kubička

ZDROJ: -mil-

Komentáre