Televízia Turiec už vysiela v novom dizajne

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

V polovici októbra sme na obrazovkách zaznamenali zmenu v grafike hlavného spravodajstva celoštátnej televízie TA3. V jej šľapajách ide aj lokálna Televízia Turiec, ktorá je na trhu už neuveriteľných 21 rokov.

Postupná modernizácia televízneho vysielania je nevyhnutným a logickým krokom k udržaniu si sledovanosti a istému osvieženiu prezentovaného obsahu. Ako sa vyjadril sám konateľ Televízie Turiec Stanislav Thomka, za posledný rok podnikli zmeny v grafike hlavného spravodajstva, vo forme loga a v dizajne videotextu. Postupne pribudnú aj noví poskytovatelia televízií. “Aktuálne pripravujeme vysielanie do ďalších televíznych sietí a okrem internetu a Martica nás budú môcť diváci sledovať aj prostredníctvom Gaye, Mágia, Antik TV a dúfame, že aj iných poskytovateľov televízií. Predbežný termín kedy nás budú môcť diváci sledovať u týchto operátorov je január 2018.”

Thomka sa môže pochváliť kvalitným tímom ľudí, nakoľko návrh novej grafickej úpravy neriešili prostredníctvom externého dodávateľa, ale nápady prišli z vlastných radov zamestnancov. “S ich prácou som nesmierne spokojný a sme v televízií skvelý tím, ktorý sa vzájomne poslúcha a dopĺňa. Len vďaka tomu môžeme mesiac čo mesiac napredovať.”

Ďalšou novinkou je budúca spolupráca s vysokou školou. “V mesiaci november nás oslovila Univerzita Komenského v Bratislave na podpis dohody o spolupráci nakoľko by chceli, aby sme ich študentov z oblasti médií zobrali pod svoje ochranné krídla a naučili ich niečo v praxi.”

Podľa jeho vyjadrenia tak bude okrem informačného a spoločenského cieľa napĺňať aj ten edukatívny a pomôže pripraviť študentov na prácu v masmédiách.

TVT Promo

Vopred ďakujeme za Vaše zdieľanie, aby všetci vedeli, že už od pondelka, 20. novembra, začíname vysielať naše Hlavné spravodajstvo s novou grafikou. Svet sa neustále mení a napreduje. Preto s dobou kráčame aj my a Televíziu Turiec neustále modernizujeme.

Posted by Televízia Turiec on 15. november 2017

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre