Tankodrom: Začali sa prvé kroky pri oprave nevyhovujúcej betónky

Najnovšie správy, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

V týchto dňoch sa realizujú prípravy na opravu betónovej cesty medzi Príbovcami a Turčianskymi Teplicami. Základný kameň bol poklopaný v máji tohto roka, za účasti ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka, primátora Martina Andreja Hrnčiara či predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára. Nová kvalitná cesta I/65 by mala byť hotová v prvom polroku 2019.

Ako informoval prednosta Okresného úradu v Martine Marcel Maťovčík, v týchto dňoch boli osadené prvé svetelné signalizácie na šiestich pracovných úsekoch dlhých 500 metrov. „Do dvoch týždňov by mali práce prebiehať už na desiatich úsekoch. V tieto dni bude prebiehať synchronizácia dopravy podľa hustoty premávky. Plánovaná úplná odstávka dopravy sa v najbližšom období nebude konať.“ Prvým krokom prác je rozdrvenie pôvodnej betónovej zložky pomocou špeciálnych mechanizmov. Ako ďalej uviedol Maťovčík, „vytvorí sa frakcia, ktorá sa následne obohatí o cement a vloží späť do podložia cesty. Táto stabilizačná vrstva bude hrubá 40 cm. V priebehu budúceho roka sa plánuje na túto vrstvu napojiť 20 cm vrstva finálneho asfaltu.

Práce na prvých úsekoch by mali byť zrealizované do 15. novembra, teda do začiatku zimnej údržby ciest. „Počas zimy sa bude postup prác vyhodnocovať. Naďalej sa bude pokračovať v plánovaných prácach, ako je osádzanie protihlukových stien a podobne“, pokračuje prednosta Okresného úradu. „Ako prvý mostný objekt sa bude rekonštruovať most pri Mošovciach.“ Pre obyvateľov priľahlých obcí je však dôležitá otázka meškania do prác či škôl. Marcel Maťovčík sa vyjadril, že počas nadchádzajúcich dní sa bude hustota premávky a meškanie spojov podrobne sledovať. Nie je vylúčená ani zmena harmonogramu autobusovej dopravy alebo neskorší začiatok denných prác na vozovke.

ZDROJ: Turčania.sk, video: Ľubo Kozák

Komentáre