Tankodrom bude opravený o 608 dní, dnes poklopali základný kameň

Najnovšie správy, Správy z regiónu, Všetky správy

Obyvatelia Turca sa konečne dočkali rekonštrukcie nevyhovujúcej betónovej cesty. Na ceste I. triedy z Turčianskych Teplíc do Príboviec dnes poklopali základný kameň. Pätnásťkilometrový úsek bude obnovený s podporou eurofondov prostredníctvom Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

„Nevyhovujúci stav tejto cesty spájajúcej Turiec a Kremnicu nás trápil už veľmi dlho. Som rád, že sa podarilo zabezpečiť financovanie a dotiahnuť aj zdĺhavý proces prípravy projektu, tak aby sme dnes mohli začať s rekonštrukciou. Ide o dôležitú časť severojužnej trasy Slovenska, tak pre turčiansky región ako aj pre tranzitnú dopravu,“ povedal Arpád Érsek, minister dopravy a výstavby SR.

Nová kvalitná cesta I/65 by mala byť hotová v prvom polroku 2019. Po ceste dnes denne prejde 8 tisíc vozidiel a až pätinu tvorí nákladná preprava. Jej skvalitnenie a rozšírenie odľahčí aj okolité obce Príbovce, Benice, Moškovec, Jazernica a Malý Čepčín, ktoré trpia zvýšenou premávkou, práve z dôvodu, že motoristi sa snažia rozbitú vozovku obchádzať.

Celková obnova 15 kilometrového úseku v sebe zahŕňa aj rekonštrukciu piatich mostov, šiestich križovatiek a vybudovanie chodníkov pre chodcov. Jej obnova bude prebiehať za súbežnej prevádzky. „Betónové cesty sú pozostatkami minulej doby a v súčasnosti je ich dedičstvom hlavne trasenie, hlučnosť a nebezpečné diery na vozovke. Rekonštrukcia je teda nevyhnutná aj pre lepšiu bezpečnosť premávky,“ dodal minister.

Celkové náklady projektu sú 20 019 307 eur bez DPH.

Poklopania základného kameňa sa zúčastnili minister dopravy a výstavby Slovenskej republiky Arpád Érsek, primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar, predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár, prednosta Okresného úradu v Martine Marcel Maťovčík a generálny riaditeľ Slovenskej správy ciest Roman Žembera.

Tankodrom bude opravený o 608 dní, dnes poklopali základný kameň

ZDROJ: telecom.gov.sk, foto: ŽSK

Komentáre