Tanečný klub Deep – medzi svetovou konkurenciou opäť medzi najlepšími

Kultúra, Najnovšie správy, Správy hlavné, Správy z regiónu

Koncom septembra (21. – 23. septembra 2017) sa v Ústí nad Labem uskutočnili majstrovstvá sveta v tanečnom štýle street dance show. Súčasťou podujatia bol aj Svetový pohár v tanečnom štýle disco dance. Výrazné zastúpenie v slovenskej reprezentácii mali martinskí tanečníci z  Deepu, ktorí fungujú v rámci Súkromnej základnej umeleckej školy Maše Haľamovej. Tréningové úsilie prinieslo svoje ovocie, pretože Deep sa stal nielen bronzovým medailistom zo svetového šampionátu, ale aj niekoľkonásobným víťazom Svetového pohára v disco dance.

Takmer 70-členná výprava tanečníkov z Deepu opäť odchádzala na svetový šampionát s tými najvyššími ambíciami a klub mal zastúpenie takmer vo všetkých vekových kategóriách a štartovných disciplínach. V tanečnom štýle street dance show sa najviac darilo detskej street dance show skupine Cesta okolo sveta, ktorej porotcovia udelili tretie miesto a titul druhého vicemajstra sveta. Detské street dance show duo v  zložení Viktória Vrabcová a Alžbeta Hlavňová vybojovalo na svetovom šampionáte 6. miesto. Zahanbiť sa nedali ani juniorky, ktorých originálna street dance show formácia Harle-Queens spomedzi devätnástich choreografií vybojovala 5. miesto.

Na Svetovom pohári bola taktiež medailová žatva

Súčasťou svetového šampionátu bol aj Svetový pohár v tanečnom štýle disco. Tu si tanečníci z Deepu siahli na prvenstvo až v štyroch štartovných disciplínach a v troch obsadili strieborné umiestnenia. Vo vekovej kategórii mini získala disco skupina Deci prvé miesto. V tanečných súbojoch disco dvojíc získalo duo v zložení Kristína Hlavňová a Natália Fašianková striebro. Obe tanečníčky štartovali aj disciplíne disco sólo, kde Natália Fašianková vytancovala druhé miesto a Kristína Hlavňová finálové piate miesto. Výsledky intenzívneho tréningu sa odzrkadlili aj v detskej vekovej kategórii. Svojim tanečným výkonom sa blysla v disciplíne sólových tancov dievčat Tamara Masárová, ktorá spomedzi všetkých 69 súťažiacich vybojovala zaslúžené prvenstvo. O osem miest nižšie sa  umiestnila jej klubová kolegyňa Alžbeta Hlavňová. Vo výbornej kondícii sa predviedol aj Matúš Tropp, ktorý v disciplíne sólových tancov chlapcov vybojoval pre Deep ďalšie zlato. Tento talentovaný tanečník spojil svoje sily spolu s Alžbetou Hlavňovu v disciplíne disco duo, kde spoločne vytancovali strieborné umiestnenie. Tesne za stupienkom víťazov sa umiestnili na finálovom 4. mieste umiestnilo duo Michal Gulán spolu s Viktóriu Vrabcovou. Až dve medailové umiestnenia vybojoval Deep v disciplíne detských disco skupín ˗ zlatú medailu vybojovala skupina Dede a bronzovú skupina Deo. Zisk medailového umiestenenia tesne minul juniorskú disco skupinu Dechamp, ktorá sa umiestnila na 4. mieste. Najbližšie sa predstaví Deep v Kodani, kde sa bude konať európsky šampionát v tanečnom štýle hip hop. Tohtoročnú sezónu ukončia „Dípaci“  v Bielorusku, ktoré bude hosťovskou krajinou majstrovstiev Európy v tanečnom štýle disco.

CHOREOGRAFIA CESTA OKOLO SVETA Vytancovala na majstrovstvách sveta bronzovú medailu.
CHOREOGRAFIA CESTA OKOLO SVETA vytancovala na majstrovstvách sveta bronzovú medailu.

ZDROJ: Gabriela Avramová, foto: Archív klubu

Komentáre