Tanečný klub Deep obhájil zisk titulu Súbor roka

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

V máji sa tanečníci z Deepu a zároveň žiaci Súkromnej základnej umeleckej školy Maše Haľamovej z Martina zúčastnili dvoch majstrovských súťaží. Z podujatí si doniesli domov tituly 3-násobného majstra a 7-násobného vicemajmajstra Slovenska. Zlatým klincom úspechov Deepu je však opätovný zisk titulu Súbor roka, ktorý vybojoval už tretí rok za sebou.

Podujatie The next step sa konalo v Košiciach a bolo prvou – či už slovenskou alebo zahraničnou – majstrovskou súťažou v kalendári podujatí Tanečného klubu Deep v tejto sezóne. Vyše 80-členná výprava tanečníkov vekovej kategórie od detí až po dospelých vybojovala okrem mnohých finálových umiestnení aj titul štvornásobného vicemajstra Slovenska v tanečnom štýle hip hop.

V detskej vekovej kategórii sa v sólových tancoch výkonnostnej triedy A najviac darilo Michaele Lvončíkovej, ktorá získala 10. miesto. O päť priečok nižšie sa umiestnila Viktória Jakubcová a na 16. mieste skončila Ema Šimková. Stupienok víťazov tesne minulo duo v zložení Michaela Lvončíková a Stella Lechanová, ktoré si vytancovalo finálové 4. miesto. V rovnakej disciplíne štartovali aj tanečníčky Ema Šimková spolu s Viktóriou Jakubcovou (7. miesto) a Adela Čatlošová spolu so Zuzanou Nepelovou (8. miesto). Strieborné medaily a titul vicemajstra Slovenska v detskej vekovej kategórii vybojovali pre Deep hip hop skupina Komandíčko a taktiež formácia Turisti.

Medzi juniorkami sa v sólovkách najviac darilo Eme Kalnickej, ktorá obsadila 9. miesto. Zisk medailového umiestnenia tesne minul juniorskú hip hop skupinu Rockstar Stíz, ktorá sa skončila na 4. mieste. Vo vekovej kategórii dospelých sa do finále prebojovala skupina s pracovným názvom A já taká dzivočka, ktorú ohodnotila porota na 6. miesto. Ďalšie tituly vicemajstrov doniesli do klubovej zbierky tanečníci vekovej kategórie Adult 2 (nad 31 rokov). Skupina See you later získala druhé miesto a medaily taktiež s odleskom striebra si zo šampionátu odniesla formácia Back in the time.

Tretí rok po sebe najúspešnejším slovenským súborom

Takmer 50 tanečníkov cestovalo v predposledný májový víkend do hlavného mesta, ktoré bolo dejiskom majstrovstiev Slovenska v tanečnom štýle disco a street dance show. „Dípaci“ ani v tomto prípade neobišli naprázdno.

Vo vekovej kategórii mini (do 7 rokov) získala disco skupina Sunshines strieborné medaily. Až tri tituly majstrov Slovenska získali tanečníci detskej vekovej kategórie. O prvý cenný skalp do klubovej zbierky sa postarala Micheala Lvončíková, ktorá v disciplíne sóloviek dievčat najvyššej výkonnostnej kategórie získala prvé miesto a majstrovský titul. O tri priečky nižšie s bronzovou medailou na krku skončila v rovnakej disciplíne Tamara Masárová. Medailové umiestnenie tesne minulo Alžbetu Hlavňovú, ktorá si vybojovala 4. miesto. V nižšej výkonnostnej triede B štartovali za Deep v rovnakej disciplíne Anna Mária Klušáková (4. miesto) a Simona Koleštíková (5. miesto).

V poradí druhý titul majstra Slovenska získal Matúš Tropp v disciplíne chlapčenských disco sólo tancov a o štyri priečky nižšie sa umiestnil jeho klubový kolega Filip Agricola. O tretí majstrovský titul sa postaralo disco duo v zložení Matúš Tropp spolu s Alžbetou Hlavňovou. Striebro a titul vicemajstra v disciplíne detských disco skupín získala skupina Get cha´head in the time a o tri priečky nižšie sa umiestila vo finále skupina Divas.

V disciplíne juniorských street dance show formácií zaujala choreografia Carousel of time (motív kolotoča) medzinárodnú porotu, ktorá ju ohodnotila na striebornú priečku. Súčasťou majstrovstiev Slovenska bolo zároveň aj udeľovanie titulu Súbor roka, ktorý Slovenská tanečná organizácia – sekcia disciplín IDO každoročne udeľuje najúspešnejšiemu klubu na Slovensku.

Už tretí rok po sebe ho získal Tanečný klub Deep, ktorý je úspešným nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí a pravidelne patrí medzi opory slovenskej reprezentácie. Koncom júna budú tanečníci štartovať na majstrovstvách Európy v tanečnom štýle disco, ktorých dejiskom bude český Chomutov.

ZDROJ: TS Tanečný klub Deep

Komentáre