Táňa Pauhofová a Martin Geišberg priniesli do Barmusea emócie aj zimomriavky

Barmuseum, Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, TOP_1, Všetky správy

Poeticko-hudobný, relaxačno-meditačný, krehko emotívny, vzrušujúco zimomriavkový, nesmierne upokojujúci – všetky tieto prívlastky môžeme pokojne priradiť k jedinému večeru. O ten večer či, dovolíme si tvrdiť, nezabudnuteľný zážitok, sa postaralo martinské Barmuseum.

To, v rámci Česko-slovenského festivalu živého umenia BarmuseumFest, pozvalo do svojich priestorov Slovenské národné divadlo s predstavením Korene. V ňom sa predstavila Táňa Pauhofová s nezameniteľným hlasom a jedinečnou charizmou a hudobník Martin Geišberg, pri ktorého výkonoch doslova naskakovala husia koža. Samozrejme, v tom najpozitívnejšom zmysle slova. Tí, ktorí si toto predstavenie nenechali ujsť (a že ich nebolo vôbec málo), nám v tom dajú isto za pravdu.

Atmosféru dotvárala hra na klavír v podaní Daniela Špinera a Patrik Pačes hrou na perkusie. A hoci nešlo o divadlo, plné akcie či strhujúcich dialógov, divákovi dalo priestor na absolútny relax a to tak tela, ako aj duše. Nuž a prsty v tom mala poézia Elisabeth Wittgruberovej v podaní očarujúcej Táne Pauhofovej a autorská hudba Martina Geišberga.

Česko-slovenský festival živého umenia BarmuseuFest je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

ZDROJ: Ivana Riljaková, foto: Barmuseum.eu

Komentáre