Novembrové Svätomartinské hody budú aj tento rok bohaté na lákavý program

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Ten, kto sa už po minulé roky zúčastnil podujatia Svätomartinské hody, len ťažko si nechá ujsť aj to tohtoročné. Konať sa bude, ako inak, v Martine a na Martina – 9. až 10. novembra 2017, konkrétne na Divadelnom námestí.

Tohtoročné Svätomartinské hody opäť ponúkajú bohatý program úplne pre všetkých. Tešiť sa môžete na obľúbenú skupinu Ploštín Punk aj s ich nezabudnuteľnou Arankou Španielkou. Jedným z hlavných hostí podujatia bude aj známa kapela Arzén. Vedeli ste, že toto zoskupenie, ovplyvnené terchovským folklórom, pôvodne začínalo ako heavymetalová skupina? Ako však už názov podujatia napovedá, pointou Svätomartinských hodov sú predovšetkým hody a jarmok tradičných ľudových remesiel. Okrem dobrého jedla, pitia a tradičných výrobkov od výmyslu sveta, sem však návštevníkov každoročne láka aj sprievodný program.

Najväčším lákadlom tohto ročníka Svätomartinských hodov budú pravdepodobne spomínané vystúpenia hudobných skupín. Ploštín Punk zabaví návštevníkov vo štvrtok 9.11. o 16:30. Kapela Arzén rozospieva a roztancuje Divadelné námestie v piatok 10.11. o 16:30. Vo štvrtok však nebudú chýbať ani heligonkári či slávnostné otvorenie symbolickým príchodom Martina na bielom koni. O večernú zábavu sa postará hudobno-zábavná kapela Ščamba. Toto zoskupenie z Trstenej pri Hornáde má už za sebou nejeden koncert odohraný za hranicami Slovenska, dokonca až za veľkou mlákou.

Piatkový program Svätomartinských hodov opäť otvoria Majerčíkovci so svojimi heligónkami, no nebude chýbať ani vystúpenie detí z EZŠ v Martine. Popoludnie návštevníkom spríjemní aj detský folklórny súbor Kalužiar. Mimochodom, viete, prečo práve názov Kalužiar? Pretože v generácii našich starých otcov mali Martinčania prezývku Kalužiari, podľa množstva kaluží na ceste. Názov súboru teda vôbec nie je náhodný. 🙂 Bodka za Svätomartinskými hodmi bude tento rok mimoriadne lákavá a chutná. Bude ňou totiž medzinárodný festival klobás a konať sa bude v sobotu 11.11. v penzióne Ľadoveň. Akciu budú moderovať Ľubomír a Veronika Paulovičovci, pozvanie prijal aj Štefan Skrúcaný a to ani zďaleka nie je všetko. Hlavným hudobným hosťom bude totiž populárny František Nedvěd s kapelou.

Pestrosť programu tohtoročných Svätomartinských hodov dotvára aj možnosť prehliadky centra mesta Martin na Svätomartinskom koči, a to za symbolický poplatok. Nenechajte si teda ujsť výborné jedlo, krásne ľudové výrobky, pozoruhodné koncerty a bohatý sprievodný program!

Novembrové Svätomartinské hody budú aj tento rok bohaté na lákavý program

ZDROJ: Turčania.sk, foto: Martin.sk

Komentáre