Súťaž mladých cukrárov v Nitre vyhrala Monika Ťahúňová z Turčianskych Teplíc

Najnovšie správy, Správy z regiónu, Všetky správy

Turiec ako ho nepoznate je názov víťaznej torty, ktorú v súťaži Mladý tvorca na veľtrhu práce Job Expo v Nitre, pripravila stredoškoláčka z Turčianskych Teplíc. Monika Ťahúňová študuje v odbore cukrár – pekár a po ukončení štúdia by rada v tomto odbore podnikala.

Monika má 19 rokov a už štvrtý rok študuje v Banskej Bystrici na Strednej odbornej škole Pod Bánošom. O cukrárstvo a torty  sa začala zaujímať počas vysielania obľúbenej TV show Najlepšie slovenské torty, zapáčilo sa jej to a ovplyvnilo pri výbere strednej školy.

Monika Ťahúňová
Dolný rad v strede: Monika Ťahúňová

„Mám za sebou niekoľko súťaží a dokonca aj jednu medzinárodnú v Prahe, kde som získala 2. miesto za hudobnú tortu (2016). Medzi moje ďalšie úspechy patrí 2. a 1. miesto zo súťaže Mladý tvorca za roky 2016 a 2017, a taktiež aj 2. miesto zo súťaže Bratislavský rožok za rok 2017. Aj naša škola každoročne organizuje súťaž a tento rok som získala divácku cenu za Medový koláč“ opisuje svoje úspechy mladá cukrárka.

V Nitre tento rok dokázala získať 1. miesto v hodnotení vzhľadu (zdobení na mieste) a chuti torty na tému Rodný môj kraj. Do súťaže bolo prihlásených deväť cukrárov zo Stredných odborných škôl z celého Slovenska.

Monika Ťahúňová
Víťazná torta – Turiec ako ho nepoznate

„Keďže som študentka strednej odbornej školy v odbore cukrár – pekár bez maturity, mám v pláne si ju spraviť a po škole, ak by bolo možné zamestnať sa, poprípade po pár rokoch praxe začať podnikať“ dodala na záver Monika.

ZDROJ: Turčania.sk, foto: archív Moniky Ťahúňovej

Komentáre