Súkromná základná umelecká škola Maše Haľamovej oslávila 13. výročie koncertom

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Začiatkom júna sa v priestoroch Domu odborov Strojár v Martine uskutočnil záverečný koncert Súkromnej základnej umeleckej školy Maše Haľamovej. Hlavní aktéri programu – žiaci školy – aj tentoraz predviedli pred zrakmi divákov výsledky svojho ročného snaženia.

Program koncertu s názvom „4745 dní sme tu“ začal výtvarný odbor. Pedagogičky Vlasta Števková a Ivana Janotíková pripravili pre divákov zaujímavú videoprezentáciu výtvarných prác žiakov z celého školského roka.

Hneď po výtvarnom odbore prišli na rad mladí hudobníci. Blok hudobného odboru odštartovali speváčky v zložení Ellie Borcovanová, sestry Liliana a Noemi Adamovičová, Barbora Kossoňová, Viktória Nogová, Kristína Ďubeková, Kristína Kapráliková a Kristína Hlavňová. Za pomoci klavírneho sprievodu a pedagogičky Dany Borcovanovej zaspievali spoločne skladby Hra na pávy, Jedlička a Kukulienka.

Po ich spoločnom vystúpení v speve pokračovala ich staršia spolužiačka Abigail Bahurinská, ktorá zaspievala publiku pieseň z rozprávky Na vlásku. Predposledným vystúpením v bloku hudobného odboru bol vstup žiaka Samuela Mórica, ktorý na klavíri zahral skladbu Maškaráda od skladateľa Dmitrija Šostakovičova. Talentovaný klavirista je pod pedagogickým vedením Aleny Glonekovej a tento rok sa zapojil do celoslovenskej klavírnej súťažnej prehliadky Hviezdy hrajú srdcom, ktorej bol predsedom poroty známy klavirista Richard Rikkon. Samuel Moric tejto súťaži získal umiestnenie v zlatom pásme. Ako posledná sa z radov hudobníkov predstavila Soňa Kmeťová, ktorá v tomto školskom roku vyhrala v súťaži Duchovná pieseň a na koncerte zaspievala skladbu Ocean.

Poslednou časťou záverečného koncertu boli vystúpenia žiakov tanečného odboru, v rámci ktorého funguje aj Tanečný klub Deep. Ten už tretí rok po sebe získal titul Súbor roka, ktorý je každoročne udeľovaný najúspešnejšiemu tanečnému klubu na Slovensku. Diváci mali v tejto časti možnosť vidieť nielen tanečné choreografie, ktoré Deepu zabezpečili na nedávnych dvoch majstrovstvách Slovenska tituly 3-násobného a 7-násobného vicemajstra, ale priestor na pódiu dostali aj žiaci prípravného štúdia a taktiež orientálne tanečnice. Časť programu tanečného odboru pripravili pedagogičky a trénerky Oľga Masláková, Diana Obertová, Ivana Majerčíková, Miroslava Kubíková, Sabina Sahajdová, Martina Pálešová, Zuzana Pecková a Ivana Majerčíková.

Na záver koncertu všetci účinkujúci zaspievali skladbu When you believe pod dirigentskou taktovkou pedagogičky Dany Borcovanovej.

Súkromná základná umelecká škola Maše Haľamovej oslávila 13. výročie koncertom

Súkromná základná umelecká škola Maše Haľamovej oslávila 13. výročie koncertom

Súkromná základná umelecká škola Maše Haľamovej oslávila 13. výročie koncertom

ZDROJ: GABRIELA AVRAMOVÁ, FOTO: MONIKA MATULOVÁ

Komentáre