Sučany: Lúpež pre pivo a cigarety

Krimi, Najnovšie správy, Všetky správy

Obvineniu zo zločinu lúpeže čelí 19-ročný mladík zo Sučian, okres Martin.

Obvinený mladík v piatok 9. júna v nočných hodinách na ulici Partizánskej v Sučanoch zastavil troch chlapcov vo veku 18 a 17 rokov, od ktorých požadoval po cigarete.

„Chlapci mu po cigarete nedali, na čo im povedal, že ich zbije a pristúpil k 18-ročnému Patrikovi, od ktorého sa chcel napiť z piva, ktoré mal v plastovej fľaši v ruke. Keď odmietol, obvinený mu fľašu vytrhol a napil sa. Potom fľašu postavil na zem a začal šacovať 18-ročného Patrika po celom tele, pričom z pravého vrecka nohavíc mu odcudzil škatuľku s cigaretami. Takto následne chcel prešacovať aj 17-ročného Jozefa. Tento sa však bránil, načo ho obvinený sotil a chytil za rukáv bundy, pričom mu povedal, že s ním neskončil. Potom obvinený pozornosť obrátil na posledného chlapca, ktorého obdobným spôsobom prešacoval. Chlapec mal strach z agresívneho správania sa obvineného, preto sa nebránil,“ informovala o prípade krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová. Ako dodala, napokon obvinený z miesta odišiel a chlapci vec oznámili polícii.

„Podozrivý skončil v rukách polície. Vyšetrovateľ podal podnet na vzatie obvineného do väzby. Obvinenému v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov,“ povedala na záver hovorkyňa.

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre