Štúdio Pivnica: Koncert Quasi trio a výstava Čo cítiš?

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Záhrada Slovenského národného múzea v Martine vznikla v roku 1937, patrí medzi kultúrne pamiatky v meste Martin a je jednou z prvých botanických záhrad na Slovensku. V poslednej dobe sa tomuto charizmatickému a nevšednému priestoru začína venovať väčšia a zaslúžená pozornosť.

Snahou Štúdia Pivnica je v rámci projektu Štúdio Pivnica – Začíname, ktorý má za cieľ v turčianskom regióne rozšíriť kultúrne možnosti, priniesť do priestoru Záhrady Slovenského národného múzea kultúrny a umelecký éthos prostredníctvom hudobného umenia. A tak sa 27. augusta 2018 o 17.30 hod. v záhradnom priestore múzea uskutoční koncert klasickej hudby pražského zoskupenia Quasi trio, ktoré pôsobí v zostave Roman Hranička (husle), Judita Škodová (violončelo), Kateřina Ochmanová (klavír) a ako hosť Vladimír Šlepec (tenor). Počas koncertu zaznie komorná hudba J. Haydna, W.A. Mozarta, A. Dvořáka, V. Nováka a S. Rachmaninova.

Nakoľko je záhrada vynikajúcim výstavným miestom, organizátori sa rozhodli usporiadať aj výstavu fotografií mladej martinskej fotografky Kristíny Krupcovej s názvom Čo cítiš? „Výstava fotografií sa snaží upriamiť pozornosť na primárne ľudské emócie zachytené v portrétoch i všetko vôkol, čo vyvoláva emócie,´´ uviedla autorka výstavy. Podujatie je spojené s vínnou ochutnávkou, ktorou podporila podujatie vinotéka Sommelier Martin.

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční vo foajé budovy Slovenského národného múzea v Martine.

Projekt ŠTÚDIO PIVNICA – ZAČÍNAME je podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia. Spoluorganizátormi podujatia sú Turčianske kultúrne stredisko v Martine, Slovenské národné múzeum v Martine a vinotéka Sommelier Martin.

Štúdio Pivnica: Koncert Quasi trio a výstava Čo cítiš?
Štúdio Pivnica: Koncert Quasi trio a výstava Čo cítiš?

ZDROJ: Vladimír Šlepec

Komentáre

ARC PUB MARTIN