Stavebné práce obmedzia vlakovú dopravu na linke Horná Štubňa – Prievidza

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

V úseku Remäta – Sklené pri Handlovej nebude premávať ani náhradná doprava. Prievidzu a Turčianske Teplice spojí trikrát denne priamy náhradný autobusový spoj.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) oznamuje, že v dôsledku stavebných prác na trati Horná Štubňa – Prievidza bude osobná železničná doprava v dňoch 24. – 26. júla 2018 (utorok – štvrtok) v úseku Handlová – Remäta nahradená autobusmi. Doprava bude úplne prerušená medzi stanicami Remäta – Sklené pri Handlovej, pričom v tomto úseku nebude premávať ani náhradná doprava. Obmedzenia ovplyvnia aj vlaky na linke Prievidza – Vrútky vrátane prípojných vlakov do Zvolena. V autobusoch náhradnej dopravy nebude k dispozícii preprava imobilných cestujúcich ani bicyklov.

Počas výluky budú všetky dotknuté vlaky premávať len v úsekoch Prievidza – Handlová a Sklené pri Handlovej – Horná Štubňa – Vrútky. Medzi stanicami Prievidza a Turčianske Teplice bude zavedený mimoriadny priamy autobus, ktorý bude premávať trikrát denne v oboch smeroch podľa osobitného cestovného poriadku. Cestujúci z Prievidze v smere Horná Štubňa – Vrútky môžu na prepravu využiť priamy autobus do Turčianskych Teplíc, odkiaľ sa vlakmi dostanú ďalej do Vrútok, resp. Zvolena a Skleného pri Handlovej. Cestujúci z Vrútok do Prievidze na prepravu použijú vlaky končiace v Sklenom pri Handlovej, resp. vlaky do Zvolena, z ktorých v Turčianskych Tepliciach prestúpia na priamy autobus smerujúci do Prievidze. Výluka nebude mať vplyv na cestujúcich v úseku Vrútky – Sklené pri Handlovej.

Podrobnosti o výluke, prehľadnú mapku obmedzení, zastávky náhradnej dopravy a cestovný poriadok mimoriadnych autobusových spojov nájdete tu.

ZDROJ: ZSSK, foto: Ilustračné

Komentáre