Štartuje 6. ročník národnej kampane Do práce na bicykli

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Úspešná kampaň ,,Do práce na bicykli“ pokračuje aj v tomto roku. Šiesty ročník celonárodnej kampane vyhlasuje Ministerstvo dopravy a výstavby SR v spolupráci s občianskou cykloiniciatívou Banská Bystrica.

Od začiatku marca sa môžu do kampane registrovať samosprávy na stránke www.dopracenabicykli.eu. Zamestnanci sa so svojimi tímami budú môcť do súťaže zapojiť hneď potom, ako sa do kampane prihlási samospráva, v ktorej majú trvalé bydlisko, alebo do ktorej dochádzajú do zamestnania.

Tohtoročná kampaň sa bude konať v období prebiehajúceho legislatívneho procesu návrhu zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti rezortu dopravy na podporu rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky. Od tejto legislatívnej úpravy očakávame výrazný posun v budovaní kvalitnej a bezpečnej cyklistickej infraštruktúry na Slovensku,“ povedal minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.

Kampaň „Do práce na bicykli“ sa uskutoční od 1. do 31. mája 2019, pričom registrácia samospráv sa v záujme vytvorenia dostatočného priestoru pre registráciu samotných tímov začína už 1. marca a končí 18. apríla.

Vyhodnotenie súťaže na celonárodnej úrovni zastreší ministerstvo dopravy. Budú sa oceňovať tri najaktívnejšie samosprávy a traja najaktívnejší zamestnávatelia, ktorí dokážu k májovému používaniu bicykla motivovať najviac pracovníkov.

Ambíciou kampane je okrem iného osloviť aj firmy, aby vytvárali pre zamestnancov dochádzajúcich do práce na dvoch kolesách vyhovujúce podmienky pre bezpečné uloženie bicyklov, budovali zázemie napríklad v podobe spŕch a prinášali im ďalšie benefity.

ZDROJ: Turčania

Komentáre