Stanislav Thomka: Stane sa z chátrajúcej škôlky bytovka?

Správy hlavné, Správy z regiónu, TOP_1, Všetky správy

Obyvatelia Priekopy, ale sčasti už aj široká verejnosť, sa v uplynulých dňoch stretávajú s iniciatívou, spojenou s bývalou materskou školou v Priekope. Iniciatívy sa chopili poslanci Stanislav Thomka a Ľuboš Gottwald a my sme zisťovali, čo konkrétne je ich zámerom.

Reč je o chátrajúcej budove bývalej materskej školy pri ZŠ Dolinského v Priekope.

Už na začiatku roku 2018 som kontaktoval majiteľov tejto nehnuteľnosti s otázkou, aký s ňou majú zámer. Bývalá škôlka je totiž dlhé roky neobsadená a chátra“, uvádza na pravú mieru Stanislav Thomka. „Nie je dostatočne zabezpečená a z roka na rok je na tom horšie a horšie, čo sa týka jej technického stavu.“ Ako ďalej Thomka zdôrazňuje, obklopil sa viacerými dobrovoľníkmi za účelom zabezpečenia vstupu do nehnuteľnosti a s cieľom celkového skrášlenia budovy, ako aj okolia. „Denne chodí okolo veľmi veľa ľudí a túto zrúcaninu majú deň čo deň na očiach“, pripomína.

Medzičasom však budova zmenila majiteľa, čo iniciátorov podnietilo k potrebe venovať bývalej škôlke zvýšenú pozornosť. Navrhujú buď demoláciu alebo kompletnú prestavbu tejto nehnuteľnosti. „S Ľubošom Gottwaldom sa poznáme už niekoľko rokov a pred voľbami sme spolu deklarovali občanom zvýšenú spoluprácu medzi Priekopou, kde som poslancom ja a Vrútkami, kde sa poslancom stal práve on. Jedna vec je rozprávať sa pred voľbami a druhá vec je sadnúť si spoločne po voľbách a začať riešiť spoločné problémy“, pokračuje Stanislav Thomka.

A že si poslanci za svojimi sľubmi stoja, dokazuje aj táto iniciatíva. O to viac, že hoci hovoríme o bývalej materskej škole v Priekope, v skutočnosti ide o spoločný majetok Priekopy a Vrútok. Zatiaľ, čo okolie budovy a prístupové cesty sú majetkom Priekopy, pozemok, na ktorom sa samotná budova nachádza, je už vlastníctvom susedných Vrútok. Je preto zrejmé, že ide o spoločný záujem. Ako doplnil Thomka, „Priekopčanom by zmizla spred očí rozbitá budova a Vrútočania, v prípade výstavby, by mohli získať či už nových obyvateľov alebo na daniach z nehnuteľnosti“.

Na záver Thomka vyslovuje nádej, že v danej lokalite by mohla vyrásť nová bytovka, nakoľko tu už bola v minulosti naprojektovaná. „My s Ľubošom veríme, že novému majiteľovi bude záležať na tom, aby tu vyrástlo niečo zmysluplné a aby tento starý skelet zmizol skôr, ako sa tam niekomu niečo stane.

 

Na fotografii zľava: Stanislav Thomka a Ľuboš Gottwald
Na fotografii zľava: Stanislav Thomka a Ľuboš Gottwald

ZDROJ: Turčania.sk, Ivana Riljaková, foto: archív Stanislav Thomka

Komentáre