Začiatkom novembra sprejazdnia cestu cez Kremnické Bane

Najnovšie správy, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Cestu I/65 Kremnica – Kremnické Bane, ktorá je uzavretá od leta 2016, plánuje Slovenská správa ciest sprejazdniť začiatkom novembra 2017.

„Momentálne sú ukončené preložky inžinierskych sietí a rozpracované sú všetky objekty stavby v rôznych štádiách. Práce postupujú podľa harmonogramu a je predpoklad spustenia premávky v zmluvnom termíne, to je začiatok novembra 2017“, informovala portál Turčania.sk hovorkyňa Slovenskej správy ciest Lucia Karelová.

Nakoľko počas prác v apríli tohto roka nastal zosuv pôdy, po otvorení cesty bude obojstranná premávka zatiaľ len v dvoch jazdných pruhoch. „Práce na sanácii zosuvu budú realizované aj v budúcom roku, ale bez dopadu na spustenie obojsmernej verejnej premávky v plánovanom termíne. Po ukončení prieskumov a navrhnutí riešenia sanácie bol vyčíslený finančný nárast o približne 1,3 milióna eur, čo bude riešené dodatkom k pôvodnej zmluve“, uzavrela hovorkyňa.

Cestu na hlavnom ťahu z Kremnice smerom na Martin pri Kremnických Baniach podmyl prívalový dážď v júli 2016. Na tomto úseku je cesta uzatvorená pre verejnú dopravu s výnimkou dopravnej obsluhy. Obchádzka pre osobné motorové vozidlá smerom od Kremnice na Martin vedie cez obec Krahule, nákladné vozidlá musia použiť trasy cez Donovaly alebo Šturec.

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre