SNM: Víkend otvorených parkov a záhrad

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Záhrada Slovenského národného múzea v Martine (SNM) sa už po druhýkrát zapojila do celoslovenského podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad. V bývalej botanickej záhrade pri Etnografickom múzeu sa stretneme 1. a 2. júna 2019.

V sobotu si môžete vychutnať netradičné – večerné komentované prehliadky o 18.15, 20.00 a 21.45 hod. Záhrada bude osvetlená svetielkami, no aby sme sa nepotkýnali, bude nutné si priniesť baterku alebo iný zdroj svetla.

Nie každý je nočná sova, preto máme prichystaný bohatý program aj na nedeľu 2. júna od 11.00 do 17.00 hod. Okrem komentovaných prehliadok o histórii záhrady a stromoch, ktoré v nej rastú, sa môžete tešiť aj na „Poznávačku“. V nej si môžete zopakovať alebo preskúšať svoje vedomosti o stromoch, alebo sa naučiť čosi nové. Odborník Vám však rád poradí aj s inými rastlinami.
Nielen tí najmenší si budú môcť vyskúšať svoje zručnosti v tvorivých dielničkách vo vnútri budovy múzea.

Pre tých, ktorí sú trpezliví, sme pripravili záhradnícku mačku vo vreci. V tajomnom vrecúšku budú ukryté semienka byliniek, ale aj kvitnúcich rastlín. Akých? To sa dozviete až po zasadení!
Prírodovedcov určite zaujmú aj mäsožravé rastliny a tropické orchidey. Ich pestovatelia Vám radi zodpovedajú na všetky zvedavé otázky a určite prinesú aj niečo na predaj.
Živenka – Bylinky z Turčianskej záhradky nám prinesie a predstaví viaceré turčianske bylinky a zdravé produkty, ktoré z nich vyrába.

Radi by sme ale vyskúšali aj niečo netradičné. Poznáte „Plant swap“? Ide o jednoduchý princíp – donesiete svoju rastlinu a vymeníte ju za inú!
Tešíme sa na Vás v záhrade!

Bližšie informácie:
Milena Kiripolská, milena.kiripolska@snm.sk, 0908 678 035

FOTO: www.vozp.sk

Komentáre