Martin: Aktivisti žiadajú ministerku Ľ. Laššákovú o podporu regionálnej kultúry

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Väčší záujem o kultúru v regiónoch požaduje od ministerky kultúry SR Ľubice Laššákovej (Smer-SD) petícia „Slovensko nie je len Bratislava“, ktorú v pondelok predstavili členovia petičného výboru v Martine. Vyzývajú ju na okamžité riešenie problémov, ktoré trápia kultúru v regiónoch a žiadajú o stretnutie s ňou.

„Cítim, že v regióne je tá situácia o niečo horšia ako v Bratislave. Týka sa to otázky financií,“ priblížila iniciátorka petície Eva Lacová s tým, že petíciu doposiaľ podpísalo viac ako sto ľudí. Medzi nimi aj herci Marek Geišberg či Lukáš Latinák.

Iniciátori chcú, aby sa viac pozornosti venovalo financovaniu regionálnej kultúry. „Nepopierame, že štát podporuje kultúru prostredníctvom rôznych fondov, no stále je ich málo,“ dodala Lacová. Petičný výbor zatiaľ nemá pripravené riešenie problémov, podľa Lacovej všetko závisí od diskusie. Aktivista a spisovateľ Maroš Balog, ktorý je jedným zo signatárov výzvy, očakáva, že kvalita, ktorú umelci produkujú v Bratislave sa dostane viac aj do regiónov.

Iniciátorka petície a rozhlasová moderátorka Eva Lacová
Iniciátorka petície Eva Lacová

ZDROJ: TASR

Komentáre