Šimon Pekár z gymnázia v Sučanoch sa stal víťazom druhého ročníka Ekonomickej olympiády

Školstvo, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Absolútnym víťazom druhého ročníka Ekonomickej olympiády sa stal Šimon Pekár z Bilingválneho gymnázia M. Hodžu v Sučanoch. Informácie pre Turčania.sk poskytla Monika Budzák, riaditeľka Inštitútu ekonomických a sociálnych analýz (INESS).

Druhé miesto obsadila Eva Schwarzová z Obchodnej akadémie Kukučínova v Trnave a tretie Karin Križovská z Gymnázia Ľ. Štúra v Trenčíne.

Posledné, finálové kolo bolo vyústením celého testovania, ktoré stredoškoláci podstúpili. Do školského online kola sa prihlásilo viac ako 5 300 študentov zo 181 stredných škôl. Nasledovali písomné krajské kolá, do ktorých postúpilo 438 súťažiacich. Po vyhodnotení testov sa z celkového počtu kvalifikovalo len 0,9 % študentov, ktorí patrili k päťdesiatke finalistov v celoslovenskom kole.

“V školskom kole išlo viac o termíny a konkrétne vedomosti, ktoré boli ale zaujímavo uplatniteľné v praxi. Najlepšia časť však prišla v krajskom a celoslovenskom kole, kde sme sa museli zamýšľať nad veľmi aktuálnymi ekonomickými problémami, ktoré vplývajú na náš bežný život. Výborne zostavené testy, ďakujem” – odkazuje finalista Ekonomickej olympiády 2018/2019 v dotazníku spokojnosti.

Celoslovenské finále Ekonomickej olympiády sa konalo v priestoroch Auly Ekonomickej univerzity 25. apríla 2019. Projekt bol zameraný na zlepšenie ekonomickej a finančnej gramotnosti stredoškolákov organizuje INESS – Inštitút ekonomických a spoločenských analýz, v spolupráci s českým Institutem ekonomického vzdělávání (INEV).

Šimon Pekár z gymnázia v Sučanoch sa stal víťazom druhého ročníka Ekonomickej olympiády

ZDROJ: Turčania.sk, INESS

Komentáre