V Zastupiteľstve Žilinského samosprávneho kraja je šesť poslaneckých klubov

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Žilina 18. decembra (TASR) – V 57-člennom Zastupiteľstve Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) pôsobí šesť poslaneckých klubov – tri kluby nezávislých poslancov, koaličný poslanecký klub OĽaNO, SaS, KDH, poslanecký klub Smeru-SD, poslanecký klub SNS a traja poslanci sú nezaradení. Po pondelkovom zasadnutí zastupiteľstva v Žiline to povedala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Poslanecký klub OĽaNO, SaS, KDH má 17 členov, poslanecký klub Smeru-SD desať členov, poslanecký klub SNS päť členov. „Klub nezávislých poslancov okolo Igora Janckulíka (poslanecký klub nezávislých poslancov II.) má 13 členov, klub nezávislých poslancov okolo Petra Kašubu (poslanecký klub nezávislých poslancov I.) má päť členov, klub okolo Eriky Cintulovej (poslanecký klub nezávislých poslancov III.) má štyroch členov a traja poslanci zostali nezaradení,“ uviedla Jurinová.

V Zastupiteľstve Žilinského samosprávneho kraja je šesť poslaneckých klubov

Doplnila, že rokovania o postoch podpredsedov ŽSK ešte nie sú ukončené. „Začali sme sa rozprávať. Myslím si, že sa to úplne uzavrie až k nasledujúcemu zastupiteľstvu. Zatiaľ nie je jasný ani počet podpredsedov, ani komu budú posty patriť,“ podotkla Jurinová.

Na prvom riadnom zasadnutí poslanci schválili aj komisie Zastupiteľstva ŽSK na volebné obdobie 2017–2022. „Komisiu zdravotníctva, komisiu sociálnej pomoci a rodiny, tam došlo k premenovaniu. Komisia kultúry je samostatná. Komisiu regionálneho rozvoja, cestovného ruchu a životného prostredia, tam došlo k zlúčeniu a rozšíreniu. Komisiu dopravy, komisiu školstva a športu. Samozrejme, zo zákona je povinná mandátová, finančná a komisia o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov,“ dodala predsedníčka ŽSK.

V januári 2018 budú podľa nej Úrad ŽSK aj všetky organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK hospodáriť v rozpočtovom provizóriu. „Považujem za nezodpovedné, ak by sme rovno prijali rozpočet, ktorý bol pripravený a nebol riadne preštudovaný. Dávame si čas do januára. Verím, že to nespôsobí žiadne problémy. Pretože každý vie, že má možnosť čerpať jednu dvanástinu minuloročného rozpočtu. Nie sú teraz rozbehnuté žiadne investičné akcie, ktoré by boli zbrzdené takýmto rozhodnutím,“ uzavrela Jurinová.

ZDROJ: TASR, foto: ŽSK

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Komentáre