SAD Žilina vás počas zimy odvezie do lyžiarskych a turistických stredísk

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Všetci nadšenci bieleho športu sa tešia z bohatej snehovej nádielky. Zima je taká, ako sa patrí a láka na zasnežené kopce turistov, lyžiarov, snoubordistov i skialpinistov. SAD Žilina vás do obľúbených zimných stredísk pohodlne odvezie.

Do lyžiarskych aj turistických stredísk v okolí Žiliny, Martina a Čadce sa odvezte autobusmi spoločnosti SAD Žilina.

Nemusíte hľadať voľné parkovacie miesto a po lyžovačke či turistike si môžete dať šálku horúceho grogu, vareného vínka alebo čaju s rumom. Zahrejú vás a podčiarknu atmosféru lyžovačky. Vďaka bohatej snehovej nádielke žijú všetky zimné strediská a SAD Žilina vás tam kedykoľvek zavezie. Odviezť sa môžu lyžiari aj vyznávači pešej turistiky. Kam sa vybrať na lyžovačku či turistiku v našom regióne? Tu je pár tipov.

Vrátna dolina – Free Time Zone Vrátna

V srdci Malej Fatry sa nachádza lyžiarske stredisko s tradíciou. Free Time Zone Vrátna, ktorá je od Terchovej vzdialená iba 3 km, patrí k najvyhľadávanejším lyžiarskym strediskám. Lokalita Paseky patrí medzi najobľúbenejšie zjazdovky. Lyžiarske stredisko ponúka možnosti pre začiatočníkov i pre skúsených lyžiarov, milovníkov snoubordingu, extrémneho lyžovania či skialpinizmu. Momentálne sú na lyžovanie veľmi dobré podmienky vo všetkých lokalitách – Paseky, Poludňový Grúň a Chleb.

Spoje SAD: Na lyžovačku sa pohodlne odveziete autobusom. Pre lyžiarov a snoubordistov odporúčame využívať spoje s odchodom o 8. a o 9. h, ktoré chodia denne z AS Žilina, stanovište č. 10. Na cestu späť využite spoje s odchodom zo zastávky Terchová Vrátna, Starý Dvor o 14.37 h denne alebo spoj o 15.55 h v pracovné dni, v nedeľu a sviatok, príp. o 16.45 h v sobotu, nedeľu a sviatok.

Snowparadise Veľká Rača

Medzinárodné lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača je situované v pohorí Kysucké Beskydy. Prednosťou je jeho rozloha a dispozícia v troch rôznych, navzájom lyžiarsky prepojených lokalitách, ktoré ponúkajú zjazdovky pre začiatočníkov až po najnáročnejších lyžiarov. K dispozícii je viac ako 14 km tratí, z ktorých je v súčasnosti k dispozícii päť, pričom dve sú na Dedovke, dve na Marguške a jedna na Lalíkoch.

Spoje SAD: Aj do Oščadnice sa na lyžovačku môžete pohodlne odviezť autobusom. Priame spoje z Čadce vás dovezú buď na záchytné parkoviská v okolí, odkiaľ vás do strediska dovezie skibus, alebo až priamo pod nástupnú stanicu lanovky v Oščadnici – Dedovke. Využiť môžete priamy spoj v sobotu o 9.10 h z autobusovej stanice Čadca a spiatočný o 15.33 h Oščadnica – Dedovka v sobotu a nedeľu. V prípade, že cestujete na lyžovačku na Dedovku priamym autobusovým spojom, odpadá vám problém prepravy zo záchytných parkovísk skibusom do strediska.

Gaderská dolina

Neďaleko turčianskej obce Blatnica sa rozprestiera jedna z najkrajších a najnavštevovanejších dolín Veľkej Fatry, Gaderská dolina. Patrí ku klenotom slovenskej prírody. Celou Gaderskou dolinou vedie značený turistický chodník, ktorého východiskom je obec Blatnica. V jej blízkosti sú aj tri lyžiarske strediská – Martinské hole (vynikajúce podmienky na zjazdové lyžovanie), Jasenská dolina (okrem lyžovačky si tu na svoje prídu aj bežkári) a Snowland (zameraný na rodinné lyžovanie).

Spoje SAD: Cestujúci, najmä z Martina, môžu využiť bohatú ponuku spojov na trase Martin – Blatnická dolina. Autobusy SAD Žilina túto trasu absolvujú prakticky každé dve hodiny.

Cestovať s nami sa oplatí

A to nielen pre rýchlu a pohodlnú cestu, ale aj finančné výhody. V autobuse SAD Žilina platia všetky poskytované zľavy, najmä pre žiakov a študentov. Pri platbe môžete využiť dopravnú kartu, s ktorou je cena cestovného lístka nižšia. Čím viac jázd s dopravnou kartou absolvujete, tým viac zliav na nákupy získate. Pre viac informácií klikajte na www.sadza.sk alebo www.cestujtezadarmo.sk.

ZDROJ: SAD Žilina

Komentáre