S cyklobusom na školský výlet aj teambuilding

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Radi by ste školský výlet spojili s cykloturistikou alebo si zašli s kolegami z práce na bicykle? Spoločnosť SAD Žilina ponúka možnosť zarezervovať si špeciálne autobusy na prevoz bicyklov aj na školské a firemné akcie.

Službu cyklobusov poskytuje spoločnosť SAD Žilina svojim cestujúcim už piaty rok. Autobusy so špeciálnym vozíkom na presun bicyklov sa tešia čoraz väčšej popularite, čo viedlo k tomu, že tento rok ich spoločnosť SAD Žilina vypraví už o niekoľko týždňov skôr ako po minulé roky. Na smer Kysuce a Turčianske Teplice vyrazia už 1. mája.

Rovnako ako je táto služba dostupná pre verejnosť, je možné ju využiť počas pracovných dní aj na súkromné účely

Ak plánujete školský výlet (školy, záujmové krúžky, letné tábory atď.) alebo firemnú akciu (zamestnanci, športové kluby), ktorú by ste radi spojili s výletmi na bicykli, môžete si zarezervovať svoj vlastný cyklobus od spoločnosti SAD Žilina. Informovať sa môžete cez email zajazd@sadza.sk alebo na stránke www.sadza.sk v sekcii Zájazdová doprava.

Nové moderné autobusy SAD Žilina vybavené bezpečnostnými pásmi, klimatizáciou, WiFi pripojením či LCD obrazovkami vás dopravia do všetkých rajov cykloturistiky, ktoré náš región ponúka.

Na Kysuciach je pre bicykle ako stvorená Bystrická dolina. Jazda na bicykli okolo nádrže v Novej Bystrici ponúka krásne prírodné scenérie, odkiaľ sa dá plynule napojiť na Bystrickú magistrálu vedúcu až do Krásna nad Kysucou. Po ceste objavíte mnoho atrakcií, pri ktorý sa určite oplatí pristaviť. Či už ide o „zabudnutú“ dedinku Riečnica, kameňolom na ťažbu pieskovca, skanzen vo Vychylovke alebo kysuckú Sixtínsku kaplnku.

Nezabudnuteľné zážitky zo sedla bicykla ponúka aj Terchová, kde sa môžete vydať po stopách Juraja Jánošíka, vychutnať si novopostavenú rozhľadňu Terchovské srdce s malebným výhľadom na obec a Malú Fatru. Trúfnete si napríklad na trasu z Terchovej do Žiliny? Určite to bude stáť za to! Môžete sa vydať dvomi smermi. Buď po červenej značke podhorím Malej Fatry, kde sa pred koncom napojíte na asfaltovú cestu okolo Vodného diela Žilina, ktorá vedie až k Budatínskemu hradu alebo sa môžete vybrať cez Lutiše, Vadičov, Kotrčinú Lúčku a odtiaľ na Zástranie a Zádubnie, odkiaľ je to do Žiliny už len na „pedál“.

Ak ešte nemáte na bicykli preskúmaný turčiansky smer, aj tu vám vieme doviesť

Môžete vyraziť buď z Martina, alebo z Turčianskych Teplíc. Tento región sa môže pochváliť 415 kilometrami cykloturistických trás vedúcich nádhernými dolinami okolo niekoľkých hradov (Znievsky, Blatnický a Sklabinský hrad), rozhľadní, kaštieľov i vodných zdrojov. Zaujímavou je Turčianska gotická cesta venovaná prevažne sakrálnym pamiatkam regiónu.

Ak premýšľate, ako osviežiť tento rok váš teambuilding alebo ako dopriať deťom nezabudnuteľný zážitok zo školského výletu či letného tábora, cykloturistika je určite to, čo vašich kolegov alebo žiakov zaujme. A spoločnosť SAD Žilina vám veľmi rada pomôže tento skvelý nápad zrealizovať.

S cyklobusom na školský výlet aj teambuilding

„Naše Gymnázium Varšavská každý rok organizuje týždeň s názvom kurz letných športov, kde nám cyklobus zapadá do tohto konceptu. Študenti sa bezpečne prepravia na cyklotrasu a užijú si aktívny deň. Túto možnosť už tento rok využijeme tretíkrát a po dvoch výletoch do Bystrickej doliny ideme tento rok vyskúšať krásnu Gaderskú dolinu,“ povedal pedagóg Tomáš Machut z Gymnázia Varšavská.

ZDROJ: SAD Žilina

Komentáre