Policajti odhalili každú hodinu 45 vodičov, ktorí prekročili stanovené rýchlosti

Krimi, Najnovšie správy, Všetky správy

Od 19. do 20. apríla 2017 trval 24-hodinový Rýchlostný maratón 2017 v podobe dopravno-preventívnej akcie. Na 386 miestach určených verejnosťou meralo rýchlosť viac ako 400 policajtov. Napriek tomu, že polícia vopred zverejnila zoznam presných miesta a ulíc, na ktorých policajti merali rýchlosť, a ktoré možno práve priestupcovia sami navrhli, výsledky sú neuveriteľné.

Policajti odhalili každú hodinu 45 vodičov, ktorí prekročili stanovené rýchlosti. Našťastie počas Rýchlostného maratónu nikto neprišiel o život.

  • Takmer 1100 vodičov prekročilo stanovené rýchlosti. Muži verzus ženy, jedna ku sedem (142 žien a 956 mužov prekročilo rýchlosť).
  • Takmer 1000 priestupkov na cestách v obciach, mimo obce 84 priestupkov, na diaľniciach a rýchlostných cestách 41.
  • Najviac mali naponáhlo vodiči v čase od 6-tej do 18-tej hodiny, teda cez deň, v nočných hodinách ich bolo približne o polovicu menej.
  • Najťažšiu nohu mali vodiči v Nitrianskom, Banskobystrickom a Prešovskom kraji, v žlinsko kraji bolo 120 prekoročení stanovených rýchlosti.

TOP prekročenia rýchlosti:

Trenčiansky kraj
Vodič osobného motorového vozidla prekročil na ceste č. II/581 v extraviláne obce Bzince Pod Javorinou – Hrušové najvyššiu dovolenú rýchlosť (90 km/h) o 45km/h, teda jazdil rýchlosťou 135km/h.

Nitriansky kraj
Vodič osobného motorového vozidla prekročil na ceste I/64 v intraviláne obce Ivanka pri Nitre najvyššiu dovolenú rýchlosť (50 km/h) o 54 km/h, teda jazdil rýchlosťou 104 km/h.

Košický kraj
Vodič osobného motorového vozidla prekročil na ceste II/555 v intraviláne obce Zemplínska Široká najvyššiu dovolenú rýchlosť (50 km/h) o 56 km/h, teda jazdil rýchlosťou 106 km/h.

Navrhnuté úseky ciest budú operatívne využívané aj pri kontrole v dohľade nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky počas celého roka.

ZDROJ: Ministerstvo vnútra SR

Komentáre