Robotický tím FBRD z Martina žiada o pomoc

Školstvo, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Robotický tím FBRD z Gymnázia Viliama Paulinyho-Tótha v Martine má jedinečnú šancu zúčastniť sa celosvetovej súťaže RoboRave International v Albuquerque!

Terka Rafajová, Michal Miškolci a Tomáš Štefanov sú študenti druhého ročníka Gymnázia. Sú členovia robotického tímu FBRD (FireBreathing Rubber Duckies), ktorý už má za sebou svoje prvé úspechy.

V RoboRAVE študenti zvíťazili v najťažšej kategórii: hasenie ohňa, v ktorej úlohou autonómneho robota je na súťažnej dráhe samostatne nájsť a zhasnúť 4 horiace sviečky. Robotika ich baví. Pracujú s viacerými technológiami ako arduino, LEGO mindstorms – EV3, NXT. Tomáš a Michal sa venujú viac konštruovaniu robotov a zariadení, Terka je programátorka.Táto trojica mladých ľudí propaguje robotiku aj pre širokú verejnosť. Prezentovali svoje projekty aj na Noci výskumníkov v Žiline či na Gamming Day.

Touto cestou škola hľadá sponzorov, ktorí by pomohli Terke, Miškovi a Tomášovi súťažiť v USA. Škola nemá finančných prostriedkov, aby sme boli schopní uhradiť náklady na cestu.  Celková suma, ktorú potrebujeme pre študentov nazbierať,  je asi 4000 Eur. 

Spôsoby podpory:

  • pomocou Darovacej zmluvy na Občianske Združenie Gymnázia Viliama Paulinyho – Tótha v Martine – na stiahnutie
  • prevodom na číslo účtu OZ GVPT: SK76 1111 0000 0066 0552 5018, vedený v UniCredit Bank, variabilný symbol: 4262015
  • pomocou výzvy na ludialudom.sk (študenti súťažia pod hlavičkou ICM, Martin)

Prosím, podporte týchto mladých ľudí. Možnosť reprezentovať Slovensko v zahraničí, bude pre nich znamenať obrovské skúsenosti. Myslíme si, že aj vďaka účasti na súťaži Slovensko získa budúcich IT odborníkov.

Viac o súťaži Roborave môžete nájsť na oficiálnej stránke súťaže roborave.org/international.

Kontakt: alica@gymmt.sk, tel.č: 0907 840 277, alebo office@gymmt.sk

Prosba o podporu šikovných študentov

Komentáre