Reštaurácia INSOMNIA – malý klenot v centre mesta

PR články, PR_TOP, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Už je tomu 11 rokov odkedy otvorila reštaurácia INSOMNIA svoje dvere a chuťové poháriky pre svojich zákazníkov.

Reštaurácia je veľmi príjemná, útulná a otvorená k zákazníkom. Cez malé okienko jej môžete vidieť priamo do kuchyne a pozrieť sa tak na prsty kuchárovi. Ponuka jedál nie je široká, zameraná je skôr na kvalitu ako na kvantitu. Majiteľ Michal je v reštaurácii dennodenne a kontakt so zákazníkmi je pre neho naozaj dôležitý a pokladá ho za základ svojho úspechu. K jedlu patrí dobré víno a Michal sa vo vínnej karte zameral na ponuku od slovenských vinárov. Šéfkuchár Marek, ktorý zostavuje týždenné menu a stará sa o ponuku jedál, pochádza z Moravy a pôsobí tu nepretržite už takmer 10 rokov.

Mnoho ľudí z Martina však ešte stále tento malý klenot pešej zóny v Martine neobjavili. Keď pôjdete na prechádzku po pešej zóne a budete rozmýšľať, kde by ste sa išli nasýtiť a zároveň si príjemne posedieť, tak skúste zablúdiť práve do tejto reštaurácie. INSOMNIA nie je priamo na očiach ľudí, nachádza sa v uličke medzi kaviarňou TRIESTE a lahôdkami RYBA, v blízkosti Slovenského komorného divadla a Turčianskej knižnice na divadelnej ulici číslo 15. Pôvodný plán bol, že INSOMNIA bude kaviareň, preto aj ten názov, nakoľko insomnia znamená nespavosť, ale plány sa zmenili a minulý rok začala už druhá dekáda príbehu tejto priateľskej, priam až rodinnej reštaurácie.

Medzi najobľúbenejšie jedlá zákazníkov patrí špecialitka a to mrkvový krém s kyslou smotanou, ku ktorému sa podáva plátok citróna na dochutenie. Veľkej obľube sa tešia marínované rebierka s chilli omáčkou, medom, zázvorom a cesnakom. Grilovanú bravčovú panenka tu môžete nájsť obalenú v orechoch na šípkovej omáčke alebo na špenáte. Kuracie prsia plnené špenátovými lístkami a ovčím syrom v prosciutte sú nezabudnuteľné. Milovníci slovenskej tradície si prídu na svoje, nakoľko v ponuke nechýba vyprážaný ovčí syr s domácou tatárskou omáčkou. Nájsť tu môžete cviklové ako aj špenátové rizoto, cestoviny, steaky ako aj skvelé šaláty a mnoho iného. Už viac ako sedem rokov je v ponuke hovädzí hamburger, ktorý si zamilujete.

Ale lepšie ako stokrát o ňom čítať je lepšie ho ísť vyskúšať. Dobrú chuť priatelia.

Majiteľ Michal je v reštaurácii dennodenne
Majiteľ Michal je v reštaurácii dennodenne

ZDROJ: PR článok

Komentáre