Regionálna postupová súťaž a prehliadka Dieťa v divadle 2018

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja zorganizovalo 28. marca 2018 v Kultúrnom dome v Turčianskych Tepliciach regionálnu postupovú súťaž a prehliadku detskej dramatickej tvorivosti Dieťa v divadle 2018. Spoluorganizátorom podujatia bolo mesto Turčianske Teplice.

Počas prehliadky sa predstavilo 9 detských divadelných súborov z turčianskeho regiónu: Zvedavé motýliky pri MŠ Školská Turčianske Teplice, LDO pri ZUŠ Turčianske Teplice – najmladší, strední, najstarší, Detský divadelný súbor Beníček zo Súkromnej základnej umeleckej školy Kláštor pod Znievom, Detský divadelný súbor Drobátka zo ZUŠ v Martine, Detský divadelný súbor Stredňáci zo ZUŠ v Martine, Deti zo Základnej školy Aurela Stodolu v Martine a Detský divadelný súbor Kľúčik pri Súkromnej základnej umeleckej škole Aurela Stodolu v Martine.

Súťažiacich detských divadelníkov v hľadisku povzbudzovali deti z materských a základných škôl z okresu Turčianske Teplice. Moderátorské a zabávačské umenie predviedli členky mládežníckeho kolektívu Detského divadelného súboru Kamarát z Martina Saška Capová, Katka Kubíková a Lenka Trnková, ktoré svojou bezprostrednosťou nielen vyplnili prestávky medzi stavaním scén jednotlivých predstavení, ale aj zabavili detských divákov.

Odborná porota v zložení Mgr. art. Anna Homolka – Čitbajová, Mgr. art. Ivana Kovalčíková Halašová a Monika Kajanová udelila nasledovné ocenenia:

1. miesto – nominácia na postup do krajského kola:
DDS Drobátka, ZUŠ Martin – inscenácia Osmijankova rozprávka o najlepšej princeznej – réžia Pavlína Musilová
2. miesto – odporúčanie na postup do krajského kola:
DDS Kľúčik pri SúZUŠ Aurela Stodolu Martin – inscenácia Prvý a posledný príbeh o papyrusoch, plecháčoch, plyšákoch a plasťákoch – réžia Bibiana Tarasovičová
3. miesto:
DDS Stredňáci, ZUŠ Martin – inscenácia O vačici, ktorá sa nesmiala – réžia Pavlína Musilová

Ocenenie za chlapčenský herecký výkon – Peter Grendár z DDS Drobátka z Martina
v inscenácii Osmijankova rozprávka o najlepšej princeznej

Víťazné detské divadelné súbory budú reprezentovať náš región na krajskej prehliadke Detský divadelný medveď 2018, ktorá sa uskutoční v dňoch 16. – 17. apríla 2018 v Bábkovom divadle v Žiline.

Mgr. Libuše Poloncová
manažér ZUČ pre detské divadlo a výtvarníctvo
Turčianske kultúrne stredisko v Martine
Divadelná 656/3
036 01 Martin
Kontakt: 0917 494 708
Web: www.tks.sk
E-mail: pajurkova.tks@gmail.com

Komentáre