Rádio Rebeca s novými frekvenciami, nové zmeny

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Rádio Rebeca, spojazdnilo koncom roka (2017) frekvencie v Ružomberku a v Dolnom Kubíne.

„Momentálne si nás môžu naladiť poslucháči žijúci v regiónoch severného a stredného Slovenska na nasledovných frekvenciách: Martin 99,6 MHz, Žilina 88,6 MHz, Dolný Kubín 89,0 MHz a Ružomberok 99,8 MHz,“ informuje šéfredaktorka Rádia Rebeca Eva Lacová.

Spolu so spustenými frekvenciami prichádza v novom roku aj niekoľko zmien. Dopoludňajšie vysielanie počas pracovných dní ostáva nezmenené, v čase od 7 – 11 hod. sa poslucháčom aj naďalej prihovárajú moderátori. „V čase 12 – 16 hod budeme prinášať infoservis z regiónov, v ktorých máme pridelenú frekvenciu. Podarilo sa nám nadviazať spoluprácu aj s regionálnymi televíziami (TV Raj, TV Turiec, TV Dolný Kubín), vďaka čomu je naše spravodajstvo zaujímavejšie a pestrejšie z hľadiska ponúkaných informácií. Uvidíme, čo táto zmena prinesie, ale veríme, že poslucháči ocenia viac regionálnych informácií, ktorým celoplošne vysielajúce rádiá nevenujú veľkú pozornosť,“ dodala Lacová. Víkendové vysielanie ostáva moderované v čase 9-13 hod.

Aj naďalej chceme našim poslucháčom prinášať zaujímavé rozhovory a súťaže. Každý týždeň prebieha súťaž o voľné vstupenky na film podľa vlastného výberu do Kina Moskva v Martine a Cinemax-u v Žiline. Úlohou poslucháčov je identifikovať správne krátku hudobnú ukážku a zaslať na mail sutaz@rebeca.sk správnu odpoveď (meno interpreta a názvo skladby). „Naďalej tiež ponúkame našim poslucháčom pravidelné špecifické relácie. Každú stredu od 19-stej je to Klub osamelých rockových sŕdc s Petrom Mičkom a vždy v pondelok od 20-tej Šlabikár šťastia s Pavlom „Hiraxom“ Baričákom, ktorý sa teší veľkej obľube zo strany poslucháčov,“ doplnila.

Veľmi dôležitou súčasťou moderovaného vysielania sú dopravné informácie. „V rámci Dopravného servisu využívame ako aktuálny zdroj v prevažnej miere informácie zverejňované na Facebooku v dopravných skupinách, s ktorými máme už dlhodobo dobrú spoluprácu. Jedná sa o skupiny Dopravný servis – Turiec, Dopravný servis – okres Žilina a Liptovský dopravný servis,“ dodala Lacová.

Rádio Rebeca aj naďalej poskytuje z hľadiska hudby najväčší priestor rocku, popu a slovenským autorom.

Rádio Rebeca s novými frekvenciami, nové zmeny

ZDROJ: Rádio Rebeca

Komentáre