Primátor mesta Martin Ján Danko odovzdal počas Vianoc sociálne balíčky

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Už od roku 2014 je pre mesto Martin tradíciou, že v spolupráci s Rotary Club Martin odovzdáva pred Vianocami balíčky potravín a iných drobností sociálne slabým rodinám. Výnimkou nebol ani rok 2018.

Vianoce by vždy mali byť oslavou radosti, pokoja a splnených prianí. Bohužiaľ, nie všetci si môžu dovoliť plniť priania tých, na ktorých im najviac záleží a sú častokrát odkázaní na cudziu pomoc.

Mesto Martin v takýchto prípadoch už tradične ponúka pomocnú ruku vybraným 20 sociálne slabým, či znevýhodneným rodinám prostredníctvom balíčkov plných ovocia, sladkostí, potravín a iných darčekov. Inak tomu nebolo ani v roku 2018.

Vybrané rodiny mali krajšie Vianoce vďaka spolupráci mesta a Rotary Clubu Martin. Konkrétne rodiny boli vybrané prostredníctvom spolupráce s Úradom práce sociálnych vecí a rodiny a iných mimovládnych organizácií, ktoré evidujú mnohopočetné, či sociálne odkázané rodiny. Darčeky rodinám tesne pred Vianocami odovzdal primátor mesta Martin Ján Danko a zástupcovia Rotary Clubu Martin.

ZDROJ: Zuzana Kalmanová, hovorkyňa mesta Martin

Komentáre

ARC PUB MARTIN