Primátor Martina oficiálne prevzal nové šatne pre hokejistov

HK Martin, Šport, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Primátor Martina oficiálne prevzal nové šatne pre hokejistov

Primátor mesta Martin v piatok 13. septembra oficiálne prevzal zrekonštruované šatne pre martinských hokejistov. Nová sezóna pre Martin takto začína úspešne už pred vhodením prvých bully na zimnom štadióne.

Netradičný dátum, piatok 13. v septembri priniesol martinskému hokeju dobré správy. Po rokoch, kedy šatne na zimnom štadióne nespĺňali hygienické štandardy boli rozšírené a zrekonštruované.

„Som nesmierne rád, že sa nám podarilo realizovať túto investičnú akciu. Hokej k Martinu neodmysliteľne patrí, máme tu základnú školu pre mladé hokejové nádeje a za našich odchovancov sa rozhodne nemusíme hanbiť ani v zahraničí. Bolo preto nemysliteľné, aby pokračovali v nevyhovujúcich podmienkach,“ zhodnotil primátor mesta Martin Ján Danko.

V rámci rekonštrukcie bolo okrem iného realizované rozšírenie šatní, vybudovanie kanalizácie a nových sociálnych zariadení, vzduchotechnika, úprava podláh a povrchov rovnako ako riešenie elektroinštalácie.

Celková preinvestovaná suma bola vo výške 768 000 eur

„Rekonštrukcia šatní je len začiatok. Verím, že v spolupráci s partnermi sa nám v krátkom čase podarí dobudovať aj tréningovú halu, aby mal predovšetkým detský hokej v Martine stabilné a kvalitné zázemie,“  načrtol plány do budúcnosti martinský primátor.

Prvý zápas, pri ktorom hokejisti priamo šatne využijú sa odohrá na martinskom ľade priamo v piatok 13-teho o 18:00 hod.

„Vedenie hokejového klubu ma požiadalo, aby som osobne vhodil bully, tak verím, že našim chlapcom prinesiem šťastie aj podvečer,“ dodal so smiechom Ján Danko.

ZDROJ: Tlačová správa

Komentáre