Príčiny vážnej dopravnej nehody medzi obcami Ležiachov a Turčiansky Ďur sú naďalej predmetom vyšetrovania

Krimi, Najnovšie správy, Všetky správy

V prípade dopravnej nehody, ku ktorej došlo v utorok 2. mája popoludní na ceste II/519 v smere od Martina na Turčianske Teplice začal vyšetrovateľ OR PZ v Martine trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví.

„Podľa zistených infromácií 51-ročný vodič viedol kamión DAF s trenčianskym evidenčným číslom v smere od Martina na Turčianske Teplice. Z nezistených príčin vodič kamiónu najskôr prednou časťou narazil do zadnej časti pred ním jazdiaceho vozidla Škoda Octavia. Následne došlo k nárazu do troch ďalších vozidiel jazdiacich pred Škodou Octavia a to konkrétne Škody Fabia, Audi A4 a Fiat Scudo. Vzápätí vodič kamiónu prešiel do protismeru, kde došlo k čelnej zrážke s oproti idúcou nákladnou súpravou, ktorú viedol poľský vodič“ vyjadrila sa pre portál Turčania.sk krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Ako ďalej uviedla, pri dopravnej nehode utrpel ťažké zranenia vodič kamiónu DAF a 40-ročný vodič Škody Octavia. Predbežne tri osoby utrpeli ľahké zranenia. Požitie alkoholických nápojov  ani u jedného z vodičov polícia nezistila. Hmotná škoda je odhadnutá na cca 20.000 eur. Okolnosti dopravnej nehody vyšetruje polícia v Martine.

ZDROJ: Turčania.sk, foto: KR PZ Žilina

Komentáre