Pri zrážke sanitky s autom sa zranilo osem ľudí

Krimi, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Pri zrážke vozidla dopravnej zdravotnej služby s autom na ceste I/61 v Hornom Hričove (okres Žilina) sa vo štvrtok zranilo osem ľudí – päť ľahko a traja stredne ťažko. TASR o tom informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová.

„Volanie na tiesňovú linku 155 sme prijali o 10.43 h. Na miesto sme vyslali päť posádok záchrannej zdravotnej služby, vrátane leteckých záchranárov. Ošetrili spolu osem zranených, z ktorých boli všetci pri vedomí. Traja z nich utrpeli stredne ťažké poranenia a piati sa zranili ľahko. Do nemocníc v Považskej Bystrici, Žiline a Martine previezli sedem pacientov, jeden zo zranených prevoz do nemocnice odmietol,“ uviedla Krčová.

Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jany Balogovej mal 24-ročný vodič Dacie Dokker jazdiaci smerom na Žilinu plynulo prejsť do protismeru, kde došlo k zrážke s vozidlom zdravotnej služby VW Transporter, ktoré viedol 55-ročný vodič. „Vo vozidle sa okrem vodiča prepravovalo šesť pacientov. Po zrážke skončila sanitka s prepravovanými osobami mimo cesty. Požitie alkoholických nápojov u vodičov polícia nezistila,“ dodala Balogová.

„Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky. Polícia obojsmerne odkláňala premávku na cestu II/519 cez Žilinu – Považský Chlmec. Premávka bola obojsmerne obnovená pred 13. hodinou. Okolnosti dopravnej nehody vyšetruje polícia v Žiline,“ uzavrela krajská policajná hovorkyňa.

ZDROJ: TASR, foto: PZ SR

Komentáre