Presvedčte sa o tom, že Remeslo má zlaté dno

Školstvo, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Presvedčte sa o tom, že Remeslo má zlaté dno

Výstavné priestory na Úrade Žilinského samosprávneho kraja už po siedmy krát zaplnili výrobky žiakov stredných odborných škôl. Predstavia sa klasické remeslá, ale aj gastronómia, či doprava.

Počas dvojtýždňovej výstavy sa svojou tvorbu pochvália stredoškoláci z 19 župných škôl. Prezentované sú remeselné výrobky s kováčskou, či rezbárskou tematikou, ale svoje zastúpenie má aj doprava, technika, lesníctvo, stavebníctvo, poľnohospodárstvo a výtvarníctvo. Návštevníci si môžu pozrieť ukážky netradičných účesov, či chutných zákuskov. Výstava je určená najmä pre žiakov 8. a 9. ročníkov základných škôl, ktorým pomôže lepšie sa zorientovať pri výbere strednej školy a budúceho povolania. Praktické ukážky im umožnia spoznať vedomosti a pracovné zručnosti, v ktorých sa počas štúdia na odborných školách môžu rozvíjať a zdokonaliť.

Prezentácia stredoškolských prác a výrobkov bola slávnostne zahájená dnes a pre verejnosť bude prístupná vo foyer Úradu ŽSK až do 14. júna. Odtiaľ sa presunie do obchodného centra MAX v Žiline, kde sa so svojimi prácami predstaví sedem župných škôl.

Počas výstavy je k dispozícií aj Katalóg výrobkov a služieb stredných odborných škôl, ktorý je každoročne aktualizovaný a slúži školám na propagáciu svojich výrobkov a služieb. V súčasnosti uverejňuje v katalógu svoje výrobky a služby 34 župných škôl.

Vystavujúce školy z Turca:

  • Spojená škola, Martin
  • Stredná odborná škola dopravná, Martin – Priekopa
  • Stredná odborná škola obchodu a služieb, Martin

ZDROJ: TS ŽSK

 

Komentáre