Prestaňme legitimizovať fašistov! Píše Jozef Petráš

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Verejná výzva Mestu Martin, primátorovi Ján Dankovi, poslancom zastupiteľstva, mestskej Televízií Turiec, spoločnosti Turvod, spoločnosti Brantner Fatra, Rádiu Rebeca a Týždenníku MY Turčianske noviny, aby sa zamysleli nad tým, či skutočne chcú figurovať na jednom plagáte ako sponzori po boku Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS). Či sa chcú finančne spolupodieľať na organizácií podujatia kde vytvoria priestor (z verejných zdrojov = z našich daní) pre propagandu hnutia, ktoré hlása a vyvíja aktivity potierajúce základné ľudské práva a slobody.

Obľúbené podujatie Vrútocký kotlík, ktoré si za desať rokov existencie získalo svojich priaznivcov sa rozhodlo prijať medzi sponzorov politickú stranu, ktorá potiera základné ľudské práva a slobody, hlása neznášanlivosť.

A tak sa na plagáte bok po boku fašistickej strany ocitli aj inštitúcie napojené na verejné zdroje, v ktorých má spoluúčasť mesto Martin: Turvod, Brantner Fatra, mestská Televízia Turiec. Ale aj miestne médiá ako Rádio Rebeca, či MY Turčianske noviny.

Podujatie sa koná v areály SIM, ktorého vlastníkom je Mesto Martin a stará sa oň jeden z jeho požiarnych zborov. A tak sa v podstate na pôde mesta bude robiť propaganda pre fašisticky zmýšľajúci a konajúci politický subjekt.

Som presvedčený, že sa na strane vyššie uvedených subjektov jedná len o nevedomosť a organizátorom podujatia dajú jasne najavo, že odmietajú nechať zneužiť svoje meno a značku na ďalší z krokov, ktorý sa snaží legitimizovať hlásanie fašistických ideí, pripagovať neznášanlivosť a netoleranciu.

Som presvedčený, že v Martine, ale aj v Turci dáme opäť najavo, či sú fašisti u nás vítaní alebo nie.

Verím, že do budúcnosti zvážia aj to,akým spôsobom sa budú všeobecne zapájať ako sponzori do akcií, kde dostávajú priestor politické strany.

ZDROJ: Jozef Petráš, foto: ilustračné

Komentáre